Dobry Styl > Porady > Samochodowe instalacje gazowe a ochrona środowiska

Samochodowe instalacje gazowe a ochrona środowiska

Data: 19.03.2018 Kategoria: Porady

Autogaz jest coraz częściej wybieranym paliwem napędowym przez posiadaczy samochodów. Wpływa na to nie tylko jego atrakcyjna cena, gaz jest bowiem znacznie tańszy w zakupie niż inne rodzaje paliwa, ale także fakt, że LPG jest paliwem przyjaznym środowisku naturalnemu. Samochodowe instalacje gazowe są bowiem uznawane za najbardziej ekologiczne. Dlaczego warto w nie zainwestować?

Samochodowa instalacja LPG – najlepszy wybór dla osób troszczących się o jakość powietrza

Jednym z największych problemów współczesnego świata jest stale rosnące zanieczyszczenie środowiska. Największe jest jednak zanieczyszczenie powietrza, które w dużej mierze spowodowane jest wysoką emisją spalin, m.in. pochodzących z pojazdów. Warto jednak wiedzieć, że stan oraz jakość powietrza, którym oddychamy na co dzień, zależy także od nas i naszych wyborów. Do poprawy jego jakości możemy się bowiem przyczynić m.in. poprzez właściwy wybór paliwa napędowego do naszego auta i instalację wykonaną przez sprawdzoną firmę, taką jak np. Auto Gaz Śląsk.

Jeśli więc szczególnie zależy nam, aby żyć w zdrowym otoczeniu i oddychać jak najlepszej jakości powietrzem, powinniśmy zainwestować w samochodową instalację gazową LPG. Jest to bowiem obecnie najlepszy wybór. Według danych zebranych przez Europejską Organizację Gazu Płynnego, auta wyposażone w instalację LPG uwalniają do powietrza aż 20 razy mniej tlenków azotu niż popularne samochody z silnikiem Diesel.

LPG jako paliwo napędowe – znaczne ograniczenie emisji spalin

To jednak nie wszystko! Auta zasilane gazem charakteryzują się także znacznie mniejszą emisją dwutlenku węgla, która wynosi aż 60% mniej niż w przypadku benzyny, tlenków azotu, dwutlenku siarki i innych gazów, które powodują silne zanieczyszczenie powietrza. Samochody, które wyposażone są w instalację gazową, nie wydzielają także praktycznie wcale popiołu oraz sadzy. Wielu kierowców poważnie rozważa zamontowanie w swoim aucie instalacji LPG. Przemawia za tym głównie późniejsza oszczędność, gaz jest bowiem znacznie tańszy niż inne rodzaje paliw. Wielu z nich zniechęca się jednak słysząc, ile taka operacja kosztuje. Warto zdać sobie jednak sprawę z tego, że pomimo wysokich kosztów zmiany napędu auta na gaz, inwestycja ta po krótkim czasie się nam zwróci. Samochodowa instalacja gazowa jest więc opłacalnym wyborem zarówno pod względem finansowym, wiąże się ona bowiem ze znacznie niższymi kosztami codziennej eksploatacji auta, ale także ze względu na naszą troskę o stan środowiska i jakość powietrza.