Dobry Styl > Porady > Soczewki toryczne – Rozwiązanie dla osób z astygmatyzmem

Soczewki toryczne – Rozwiązanie dla osób z astygmatyzmem

Data: 23.05.2018 Kategoria: Porady

W obecnych czasach coraz więcej osób zmaga się z chorobami oczu. Na szczęście do naszej dyspozycji są nowoczesne okulary oraz soczewki, które ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie i są wygodne w użytkowaniu. Soczewki toryczne są idealnym rozwiązaniem dla osób z astygmatyzmem. Czym się charakteryzują? Gdzie kupimy najlepsze soczewki toryczne? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule.

Czym jest astygmatyzm?

Astygmatyzm to wada wzroku, która charakteryzuje się zaburzoną symetrią obrotową oka. Najczęściej spotykany jest astygmatyzm rogówkowy – mamy z nim do czynienia, gdy światło wpadające do oka nie skupia się na jednym punkcie. Wówczas dochodzi do tego, że promienie świetlne załamują się z odmienną siłą w płaszczyźnie poziomej oraz pionowej. Co to oznacza w praktyce? Osoba z astygmatyzmem widzi niewyraźne, obraz jest nieostry i zamglony. Astygmatyzm można leczyć przy pomocy lasera lub dzięki soczewkom torycznym.

Soczewki toryczne

Soczewki toryczne to świetne rozwiązanie dla osób z astygmatyzmem, pamiętajmy jednak, że powinny zostać dobrane przez specjalistę. Prawidłowe dopasowanie soczewek torycznych jest niezwykle istotne, dlatego udajmy się do zaufanego salonu jak Zakład Optyczny Joanny Trzcinowicz we Wrocławiu, który oferuje pomoc optometrysty oraz bogaty wybór asortymentu. Odpowiednio dobrane soczewki toryczne są komfortowe w codziennym użytkowaniu i przepuszczają tlen. Do dyspozycji klientów są soczewki kontaktowe na astygmatyzm jednodniowe, tygodniowe, dwutygodniowe lub miesięczne. Te pierwsze zakładamy rano i zdejmujemy wieczorem, a następnie wyrzucamy. Nie wymagają one zabiegów pielęgnacyjnych. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku soczewek torycznych wielokrotnego użytku, o które należy odpowiednio zadbać. Przede wszystkim pamiętajmy o podstawowych zasadach higieny i przed założeniem oraz zdjęciem soczewek starannie umyjmy ręce – wówczas bakterie nie dostaną się od oczu. Po wyjęciu szkieł powinniśmy je wyczyścić i odłożyć do specjalnego pojemnika wypełnionego płynem do soczewek.

Nie ulega wątpliwości – soczewki toryczne to bardzo dobre rozwiązanie dla osób cierpiących na astygmatyzm. Ich noszenie jest wygodne i nie powoduje dyskomfortu, natomiast zdecydowanie poprawia jakość codziennego funkcjonowania. Pamiętajmy, aby kupować soczewki dla astygmatyków w sprawdzonym salonie optycznym, który cieszy się zaufaniem klientów i oferuje specjalistyczną pomoc przy doborze odpowiednich szkieł kontaktowych oraz okularów.