Dobry Styl > Wypoczynek > Spa nad morzem. Wypoczynek i regeneracja

Spa nad morzem. Wypoczynek i regeneracja

Data: 03.07.2019 Kategoria: Wypoczynek

Wybierając się nad morze, zwykle zależy nam na tym, by hotel czy pensjonat był blisko plaży oraz by był odpowiednio wyposażony, a pokoje wygodne i w dobrej cenie. Ale może warto pomyśleć o czymś dodatkowym planując pobyt nad Bałtykiem: o SPA oferującym ciekawe zabiegi odmładzające, masaże i kuracje regenerujące nie tylko ciało, lecz i ducha. Dlaczego jeszcze warto wybrać się do SPA nad morzem? Odpowiedzi poniżej.

Dlaczego warto wybrać się do SPA?

Można wymienić wiele argumentów przemawiających za częstym odwiedzaniem obiektów czy stref SPA&WELLNESS. Przede wszystkim każdy z nas potrzebuje czasem chwili tylko dla siebie. Z dala od problemów dnia codziennego, stresu związanego z prowadzeniem domu czy pracą, czy wreszcie odpoczynku od rutyny i przytłaczających obowiązków. Dlatego większość z dnia z takim utęsknieniem czeka na urlop. Ale czy nie jeszcze lepszym pomysłem niż sam błogi wypoczynek jest połączenie słodkiego wakacyjnego lenistwa z zabiegami regenerującymi, dzięki którym nie tylko będziemy wyglądać lepiej, ale też lepiej się czuć. Wiele kuracji oferowanych przez ośrodki SPA łączy działanie odmładzające, upiększające i realokujące, a ich efekty są często widoczne i odczuwalne od razu.

Co oferują ośrodki SPA?

Ich oferta jest zróżnicowana, ale z wielu zabiegów mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Również wiek nie jest tu zwykle ograniczeniem, bo nigdy nie jest za późno ani za wcześnie na to, by zadbać o siebie pod okiem profesjonalistów. Dobre SPA oferują bogaty wybór zabiegów na ciało obejmujących peelingi, masaże, kremy i maski o różnorakim działaniu czy olejki aromatyczne. Nie brakuje również kuracji na twarz np. niwelujących zmarszczki czy oczyszczających cerę. Często można również skorzystać z fachowej pielęgnacji dłoni i stóp – co też może być świetnym pomysłem, jeśli w ciągu roku nieco je zaniedbaliśmy. Niektóre zabiegi wykonywane w SPA to rozbudowane rytuały: ich celem jest nie tylko upiększenie, ale i kojące oddziaływanie na wszystkie zmysły np. poprzez muzykę czy starannie wybrane zapachy.

SPA nad morzem – dlaczego warto?

Naszym zdaniem, SPA nad morzem to optymalne połączenie: można korzystać i z dobrodziejstw morza, słońca i plaży, i z oferty zabiegów SPA. Jak zauważa nasz rozmówca z ośrodka Grand Laola Spa&Apartamenty w Pobierowie, turyści coraz chętniej decydują się taki wypoczynek, wzbogacony o możliwość zadbania o swój wygląd w strefie SPA. Dodatkowym atutem takiego połączenia jest fakt, że można miło spędzić czas w takim miejscu, nawet jeśli któregoś dnia urlopu akurat pogoda nie dopisze i nie będzie można pójść na plażę.