Dobry Styl > Wystrój wnętrz > W jaki sposób umeblować przestrzeń hotelową

W jaki sposób umeblować przestrzeń hotelową

Data: 14.09.2017 Kategoria: Wystrój wnętrz

Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni hotelowej to niełatwe zadanie, zwłaszcza jeśli chodzi o wystrój pokoi przeznaczonych dla gości. Z uwagi na zwykle niewielkie rozmiary pomieszczeń gościnnych, meble muszą być tak rozmieszczone, aby z pokoju można było korzystać zarówno do celów wypoczynkowych, jak i do pracy. Jak osiągnąć taki kompromis i tak umeblować hotel, aby był funkcjonalny?

Niezbędne meble w pokoju hotelowym

Istnieją firmy, które oferują całe systemy meblowe, jak na przykład szczecińska firma Stecko Meble. Takie systemy gwarantują spójność i jednolity wystrój całego hotelu. Do mebli, które powinny koniecznie znaleźć się w pokoju hotelowym, oprócz wygodnego łóżka, najlepiej dwuosobowego, powinno znaleźć się także biurko wraz z fotelem lub krzesłem. Dzięki temu goście będą mogli przy nim wykonywać swoje obowiązki służbowe oraz korzystać przy nim z komputera. Na biurku powinien znaleźć się także telefon stacjonarny, który umożliwi kontakt z obsługą hotelu, a także wykonywanie połączeń zewnętrznych. W bliskiej odległości od biurka powinno znaleźć się podwójne gniazdko, które pozwoli na podłączenie do niego zasilacza od laptopa oraz ładowarki do telefonu. Obok łóżka należy ustawić dwa, niewielkich rozmiarów stoliki nocne z szufladami, które pozwolą gościom na przechowywanie w nich drobnych przedmiotów codziennego użytku. Kompletując meble do pokoju hotelowego warto pamiętać także o szafie, która przyda się szczególnie tym z gości, którzy spędzą w pokoju co najmniej kilka dni. W przypadku pokojów dysponujących większą powierzchnią użytkową warto także wyposażyć je w stolik kawowy, przy którym goście będą mogli wypić kawę, czy zjeść posiłek.

Jakie powinny być dobre meble do hotelu

Planując wyposażenie pokoju hotelowego powinno się wybierać takie meble, które będą łatwe w zachowaniu w czystości. Najlepiej jest więc zdecydować się na forniturę zachowaną w jasnych kolorach, gdyż na niej od razu widać kurz i zabrudzenia, dzięki czemu może być regularnie wyczyszczona. Funkcjonalne meble przeznaczone do pokoi hotelowych powinny być także lekkie, co ułatwi ich przesuwanie i przenoszenie na czas trwania prac porządkowych. Meble do hotelu powinny być przy tym wykonane z dobrej jakości materiałów, co da gwarancję ich długiego i bezproblemowego użytkowania. Dobierając meble do hotelu powinno się mieć szczególnie na uwadze fakt, że będą one dość intensywnie eksploatowane przez gości o różnym charakterze i temperamencie, tak więc im trwalsze dodatki zakupimy, tym dłużej będą atrakcyjne zarówno wizualnie, jak i użytkowo.