Dobry Styl > Wyposażenie > Stelaże regulowane elektrycznie – cenne udogodnienie w meblach biurowych

Stelaże regulowane elektrycznie – cenne udogodnienie w meblach biurowych

Data: 10.12.2018 Kategoria: Wyposażenie

Jeśli zdarzyło ci się pracować przy biurku wykonanym w całości z płyty, z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, jak niewygodne jest takie rozwiązanie. Owszem, biurowy fotel z regulowaną wysokością pozwala na dopasowanie pozycji tułowia do poziomu blatu, jednak problemem w takiej sytuacji okazuje się odległość siedziska od podłogi. Dlatego obecnie w każdym nowoczesnym miejscu pracy znajdziemy biurka na regulowanych stelażach.

Idealne meble do biura – nieograniczone możliwości aranżacji

Stając przed niełatwym wyzwaniem, jakim z pewnością jest aranżacja przestrzeni biurowej, trzeba brać pod uwagę wiele złożonych czynników. Po pierwsze, meble biurowe muszą być wygodne. Po drugie, biuro powinno prezentować się elegancko. Po trzecie, wyposażenie do biura nie może zrujnować firmowego budżetu – wymienia nasz rozmówca z firmy Miladesign.

Ponieważ w biurze zazwyczaj pracuje wiele różnych osób, jego wyposażenie powinno zadowalać różne gusta i potrzeby. Każdy z pracowników jest inny, zarówno pod względem mentalnym, jak i właściwości fizycznych. Konkretne funkcje łączą się też z różnym zakresem obowiązków, co z kolei wymaga różnej wielkości przestrzeni do pracy.

Skomponowanie wygodnego wyposażenia dla wieloosobowego zespołu z gotowych elementów okazuje się więc niemożliwe. Egzamin mogą zdać wyłącznie elastyczne zestawy mebli biurowych, które z łatwością dopasujesz do różnych potrzeb poszczególnych użytkowników. Takie możliwości dają właśnie meble na stelażach.

Stelaże do mebli biurowych dają solidną podstawę dla blatów stanowisk roboczych. W przeciwieństwie do gotowych biurek, takie meble można z łatwością przestawiać i zmieniać ich konfiguracje. Kupując stelaż do biurka to ty decydujesz o długości belki, która połączy jego nogi, a zatem o wielkości blatu. Oznacza to, że korzystając z zestawu identycznych stelaży, możesz stworzyć wiele stanowisk o różnych parametrach.

Stelaże regulowane elektrycznie – jeszcze wyższy poziom komfortu

Ustaliliśmy już, że stelaże meblowe pozwolą ci niewielkim kosztem urządzić eleganckie i praktyczne biuro. Jednak nowoczesne meble biurowe oferują swoim użytkownikom jeszcze więcej, a mianowicie możliwość łatwej personalizacji każdego stanowiska.

Mechaniczna regulacja wysokości blatu biurka czy stołu roboczego nie jest żadną nowością. Możliwość obniżania i unoszenia blatu za pomocą korbki spotykamy nawet w niektórych meblach do użytku domowego, np. w ławach jadalnianych. Jednak w zastosowaniach biurowych, gdzie liczy się maksymalna efektywność, zdecydowanie lepiej sprawdzą się stelaże regulowane elektrycznie.

Wysokość blatu biurka z elektryczną regulacją ustawiamy za pomocą naciśnięcia przycisku, a zatem nie jest wymagane użycie siły, a cała akcja przebiega znacznie szybciej. Istotną kwestią jest duży zakres regulacji wysokości. Mebel, którego blat można ustawić na wysokości od 600 do 1250 mm (np. seria Linear) z pewnością będzie wygodny dla każdego pracownika, a co więcej – umożliwia pracę w różnych pozycjach.