Dobry Styl > Wyposażenie > Stół z żywicą – mebel i ozdoba w jednym

Stół z żywicą – mebel i ozdoba w jednym

Data: 17.05.2022 Kategoria: Wyposażenie

Przy aranżacji wnętrz trzeba zwrócić szczególną uwagę na wybór takich elementów wystroju pomieszczenia, które będą stanowić jego prawdziwą ozdobę. Taką funkcję może z powodzeniem pełnić stół z żywicą. Nowoczesny mebel wyróżnia się niebanalnym designem oraz funkcjonalnością. Nic dziwnego zatem, że na jego umieszczenie w urządzanych pokojach decyduje się coraz więcej osób. Sprawdź zalety stołów z żywicą oraz możliwości jego wykorzystania.

Najważniejsze zalety stołów z żywicą

Stoły z żywicy epoksydowej zwykle traktowane są jako modny, nowoczesny dodatek, który nadaje niepowtarzalnego charakteru każdemu wnętrzu. Obok takich elementów wyposażenia nie sposób przejść obojętnie. Ludzki wzrok automatycznie przyciąga bowiem charakterystyczne dla takich mebli połączenie drewna z przezroczystą albo specjalnie barwioną żywicą, znajdującą się na środku lub wypełniającą brzegi stołu. Modele oferowane przez takie firmy, jak Wood Works Studio,  są cenione nie tylko ze względu na wyjątkowe walory wizualne, ale również użytkowe. Trzeba mieć bowiem świadomość, że zaletą żywicy jest wytrzymałość i nietopliwość. Ponadto wspomniany materiał odznacza się też odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne oddziaływanie wilgoci i wysokich temperatur. Co więcej, żywica epoksydowa doskonale zabezpiecza także powierzchnię stołów przed ścieraniem i nieestetycznymi zarysowaniami. Blaty wykonane przy jej użyciu łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy systematycznie przecierać je ściereczką namoczoną w wodzie z łagodnym detergentem.

Do jakich wnętrz najlepiej pasują stoły z żywicą epoksydową?

Stoły z żywicą wyróżnia uniwersalność zastosowania. Tego typu meble można z powodzeniem ulokować w pomieszczeniach urządzonych w różnych stylach. Świetnie komponują się one z innymi elementami wystroju pokojów zaaranżowanych w stylu boho albo skandynawskim. Doskonale prezentują się one ponadto we wnętrzach loftowych, w których króluje minimalizm oraz prostota. Wysokiej jakości stoły z żywicą mają ciekawą, niejednoznaczną strukturę, wyraźnie nawiązującą do przyrody w jej najpiękniejszych odsłonach. Wielu osobom meble zaprojektowane w ten sposób kojarzą się z naturalną żywicą wypływającą z drzewa.

Stoły z żywicy epoksydowej znajdują zastosowanie w różnych pomieszczeniach. Ze względu na ich funkcję dekoracyjną zwykle umieszcza się je w salonach oraz jadalniach. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby ozdobić nimi także przestrzeń sypialni albo kuchni. Z uwagi na interesujący design mogą one także stanowić element wyposażenia biur.