Dobry Styl > Porady > Sukienki młodzieżowe – świetna propozycja dla każdej młodej dziewczyny

Sukienki młodzieżowe – świetna propozycja dla każdej młodej dziewczyny

Data: 09.07.2019 Kategoria: Porady

Wraz z nadejściem cieplejszych, bardziej słonecznych dni, chętnie zostawiamy noszone do tej pory spodnie i bluzy w szafie i sięgamy po zwiewne, lekkie sukienki młodzieżowe. Wbrew swej nazwie znajdą one swoje miejsce w garderobie nie tylko nastolatek, ale również każdej dojrzałej kobiety, która pragnie czuć się swobodnie i pięknie zarazem. Problemem może być jednak dobór właściwej sukienki do sylwetki lub na daną okazję.

Sukienka a figura

Ponieważ nie ma jednego uniwersalnego typu kobiecej sylwetki, również kroje sukienek będą się od siebie różnić

Nawet piękna sukienka będzie źle się prezentować, jeśli nie będzie pasować do naszej figury – mówi przedstawicielka sklepu EmanzanaDlatego czasem lepiej zostawić trendy i skupić się na wymogach, jakie stawia nam nasze własne ciało w kwestii doboru odzieży. Ogólnie wyróżnia się trzy rodzaje sylwetki kobiecego ciała: gruszka, rożek oraz klepsydra. Każda z nich ma nieco inne wymogi.

  • Gruszka – to szerokie biodra, wąskie ramiona, dobrze zarysowana talia. Idealnie sprawdzą się w jej przypadku sukienki bez ramiączek bądź wiązane na szyi – dzięki temu ramiona i dekolt zostaną.
  • Rożek – to odwrotność gruszki, czyli dość szerokie ramiona i wąskie biodra. Do tego typu sylwetki najlepiej masują sukienki z dekoltem w kształcie serca lub litery V, odciągnie on uwagę od ramion. Unikać za to należy sukienek bez ramiączek lub z bufiastymi rękawami
  • Klepsydra – uważana powszechnie za najbardziej uniwersalny typ sylwetki, charakteryzujący się szerokimi biodrami i biustem oraz wąską talią. Jeśli chcemy wyeksponować ten typ sylwetki, powinnyśmy unikać sukienek luźnych i z zakrytym dekoltem.

Jak dobrać sukienkę do okazji?

Tak jak każdy inny typ ubioru, tak i sukienki nie spiszą się w każdej okoliczności – a nawet jeśli, to i tak powinnyśmy poświęcić nieco czasu na dobraniu naszej stylizacji pod kątem fasonu, długości i kolorystyki. Na zwykłe spotkania z przyjaciółmi lub zakupy najlepiej spiszą się sukienki luźne, niekrępujące – mamy tutaj największą swobodę wyboru. Im bardziej oficjalna sytuacja, tym mocniej powinniśmy trzymać się pewnych zasad. Przykładowo wybierając się na wesele powinnyśmy unikać sukienek białych i czarnych. Na firmowy bankiet, na którym powinnyśmy prezentować się elegancko i profesjonalne zalecane są sukienki o prostym kroju, stonowane, nieprzyciągające uwagi bardzo jaskrawymi połączeniami kolorów czy ilością detali – z drugiej strony wybierając się na bal możemy pozwolić sobie na bardziej szalone kreacje.