Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Świece i znicze jako element budowania nastroju

Świece i znicze jako element budowania nastroju

Data: 05.12.2019 Kategoria: Wystrój wnętrz

Płomyk ognia potrafi oczarować i stworzyć niesamowity nastrój. Świece i blask ognia relaksują, odprężają i przywołują wiele wspomnień, dlatego warto posiadać je nie tylko w domu! Kto z nas nie lubi palących się świec i ich ciepłego blasku? Dzięki nim w każdym pomieszczeniu możemy zbudować miły nastrój oraz poprawić swoje samopoczucie. Co zatem sprawia, że świece, znicze czy latarnie wprowadzają nas w klimatyczny nastrój?

Stwórz ze świecą niepowtarzalny nastrój w domu!

Świece posiadają magiczną moc. Większości z nas kojarzą się one z jesienno-zimowym klimatem, kiedy możemy przy nich się nie tylko ogrzać, ale również odprężyć. Są nieodłącznym elementem w większości domów, restauracji, hoteli czy salonów SPA. Płomień, jak i wydobywający się ze świecy zapach pozwalają się zrelaksować i chociaż na chwilę pomóc zapomnieć o trudach dnia codziennego. Światło nadaje pomieszczeniom romantycznego wyrazu a zwykłe, szare dni zamienia w wyjątkowe momenty. Pomieszczenie bez światła traci swój urok. A lampa wisząca, stołowa czy biurowa nie stworzą takiego klimatu, jak świeczka o pięknym zapachu. Kto z nas nie marzy o aromatycznej kąpieli w towarzystwie pachnących świec, pozwalających zrelaksować się po ciężkim i stresującym dniu w pracy?

W celu redukcji stresu warto wybierać świece zapachowe z olejkami eterycznymi, które potrafią nie tylko uspokoić, ale również stymulować. Płomień palącej się świecy działa relaksująco i kojąco, a blask ognia tworzy ciepły i romantyczny klimat, dlatego świece to idealny wybór na romantyczną kolację z drugą połówką, czy na spotkanie świąteczne przy stole wigilijnym. Mogą one pełnić również funkcję domowych odświeżaczy powietrza. Nasz dom, mieszkanie lub miejsce pracy może pachnieć pomarańczami, owocami leśnymi, truskawkami, lawendą, malinami czy cynamonem. Każdy na pewno znajdzie zapach dla siebie! Alternatywą do tradycyjnych świec zapachowych są innowacyjne świece z diodą LED, które możemy położyć na szafce w pokoju, na komodzie, parapecie, lub oświetlić nimi balkon.

Znicze i latarnie

Dla upamiętnienia osób zmarłych zapalamy znicze, szczególnie w Dniu Wszystkich Świętych, kiedy to panuje czas refleksji i zadumy. Ogień to często symbol upływającego czasu, dlatego pamięć o tych, którzy odeszli, można podkreślić nie tylko pięknymi kwiatami, ale również zniczami, które pięknie rozświetlą mrok nocą na cmentarzu. Płonące znicze i unosząca się nad cmentarzem mgła tworzą niezwykły i nostalgiczny nastrój. Pusty grób kojarzy się ze smutkiem i zapomnieniem, dlatego o swoich bliskich powinniśmy pamiętać nie tylko w ten jeden dzień. Znicze powinny być często zapalane na grobach bliskich, których już nie ma, ale są w naszych sercach. Na rynku możemy znaleźć szeroki asortyment i całą gamę zniczy i latarni. Możemy nabyć je nie tylko w pobliżu nekropolii, ale również w Internecie, np. w Elte, co jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem. Latarnie idealnie wyglądać będą również na naszym balkonie lub przed domem. Można je zapalić dla przyjemności, ale również, aby zbudować wyjątkowy klimat.