Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Szkło z metalem – udane połączenie w dekoracji wnętrz

Szkło z metalem – udane połączenie w dekoracji wnętrz

Data: 24.05.2017 Kategoria: Wystrój wnętrz

Stylowe zaaranżowanie wyglądu wnętrza jest kluczowe, byśmy mogli poczuć się w domu jak w naszym własnym sanktuarium, bezpiecznym i wygodnym miejscu, w którym możemy w pełni odpocząć i odciąć się od świata zewnętrznego. W dekoracji wnętrz wykorzystuje się różnego rodzaju tworzywa – bardzo popularne jest drewno, tworzywa sztuczne są z kolei zazwyczaj najtańsze. Jeśli jednak zależy nam na tym, by nasz dom czy mieszkanie prezentowało się naprawdę elegancko, warto postawić na połączenie szkła z metalem.

Jakie elementy dekoracji wnętrz uzyskuje się z metalu i szkła?

Szkło i metal to tworzywa niemal naturalnie przeznaczone do łączenia ich ze sobą. Oba są niezwykle estetyczne, bardzo wytrzymałe, a jednocześnie plastyczne, dzięki czemu można z nich uzyskać niemal dowolne kształty i wykorzystać do stworzenia nawet najbardziej fantazyjnych elementów dekoracyjnych. Zarówno szkło jak i metal wymagają również obróbki w wysokich temperaturach. Z ich połączenia wytwarza się bardzo szeroką gamę przedmiotów decydujących o wystroju wnętrz – od elementów konstrukcyjnych pomieszczeń, takich jak drzwi i okna, balustrady, przed meble, na przykład stoliki i ławy kawowe, jak również drobne, eleganckie elementy dekoracyjne, np. wazony, świeczniki, cukiernice i patery, które doskonale sprawdzą się na stole w jadalni lub salonie. Szeroki wybór produktów z ostatniej kategorii znajdziemy w ofercie firmy Dąstal – Art Decorations.

Zalety połączenia szkła z metalem

Przedmioty ze szkła i metalu charakteryzują się przede wszystkim bardzo wysoką estetyką oraz różnorodnością kształtów. Największą popularnością cieszą się secesyjne motywy roślinne, choć znajdziemy również produkty utrzymane w prostszej, geometrycznej stylistyce. Kolejnym dużym atutem połączenia szkła i metalu jest wysoka wytrzymałość komponentów – do produkcji elementów dekoracyjnych wykorzystuje się szkło hartowane, które jest znacznie bardziej odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a ponadto wykazuje całkowitą niepodatność na wpływ czynników środowiskowych, w tym wilgoci czy zmiennych temperatur. Najpoważniejszym minusem szkła jest fakt, że wszelkie zabrudzenia, np. odciski palców są na nim bardzo wyraźnie widoczne, zatem wymagając one częstego czyszczenia aby zachować piękny wygląd.