Dobry Styl > Porady > Szkolenia jako sposób na lepsze zarządzanie emocjami

Szkolenia jako sposób na lepsze zarządzanie emocjami

Data: 08.08.2018 Kategoria: Porady

Dzisiejszy świat nie sprzyja dobremu zarządzaniu emocjami. Często je ukrywamy, aby nie wypaść źle w oczach swoich współpracowników, partnera czy nawet osób mijanych na ulicy. Niestety, takie zachowanie daje nam jedynie pozór kontroli nad emocjami, w oczywisty sposób prowadząc do wybuchów, które mogą mieć katastrofalne skutki. Istnieją na szczęście szkolenia, które mogą nauczyć nas wykorzystywania wszystkich emocji do spełnienia własnych celów.

Jak polepszyć relacje z otoczeniem?

Relacje z otoczeniem to kwestia, która dla wielu z nas jest najważniejsza – choć nie wszyscy chcą się do tego przyznać. Człowiek jest istotą społeczną, która zwraca ogromną uwagę na to, jak jest postrzegana. Osoby podatne na stres, rozemocjonowane i wrażliwe narażone są na liczne niebezpieczeństwa związane z negatywnym postrzeganiem ich wizerunku. Jeżeli łatwo się złościmy, smucimy, obrażamy albo stresujemy, nasze otoczenie będzie nas postrzegać przez pryzmat naszych emocji. Niektórzy z nas stosują zatem taktykę całkowitego tłumienia ich, co na dłuższą metę nie zdaje egzaminu, prowadząc wyłącznie do pogorszenia sytuacji. Nie warto próbować rozwiązać tego problemu na własną rękę – najlepiej udać się na specjalistyczne szkolenie z zarządzania emocjami organizowane np. w ośrodku Vademecum. Decydując się na udział w tego typu szkoleniu powinniśmy koniecznie zapoznać się z jego problemem oraz sylwetką wykładowcy. Najlepiej, aby był on doświadczonym psychologiem, który ma dodatkowo doświadczenie dydaktyczne.

Jakie są korzyści z uczestniczenia w szkoleniu z zarządzania emocjami?

Po przejściu wszystkich etapów szkolenia z pewnością zrozumiemy naturę swoich emocji i zwrócimy na nie większą uwagę. Nauczymy się zawczasu dostrzegać symptomy, które zwiastują przejęcie kontroli przez emocje. Jeśli dotychczas zdarzało się nam rozwiązywać kwestie społeczne „idąc na żywioł” i nie kontrolując własnych odczuć, z pewnością dostrzeżemy wszystkie zalety tego typu szkoleń. Przydadzą się one jednak także tym z nas, którzy chcieliby lepiej zarządzać stresem, językiem ciała czy komunikacją z innymi. Wbrew pozorom bardzo duża jej doza realizowana jest poza słowami, a osoby w naszym otoczeniu są w stanie perfekcyjnie i podświadomie odczytywać nasze rzeczywiste nastawienie. Jeżeli świadomie nad tym zapanujemy, będziemy w stanie osiągnąć sukces na wielu płaszczyznach, lepiej rozwiązując konflikty, sprawniej podchodząc do obowiązków zawodowych i traktując emocje nie jako przeszkodę, ale jako siłę napędową dla naszych działań.