Dobry Styl > Ogród > Sztuczna trawa – idealna na taras i balkon

Sztuczna trawa – idealna na taras i balkon

Data: 20.09.2020 Kategoria: Ogród

Oprócz walorów estetycznych rośliny posiadają również bardzo ważne funkcje praktyczne. Naukowcy udowodnili, że ich kolor wpływa na nasze samopoczucie. Zielony działa kojąco na układ nerwowy człowieka i pomaga się relaksować. Co ważne – dotyczy to nie tylko żywych roślin. Dlatego warto mieć na balkonie lub tarasie sztuczną trawę, która jest soczyście zielona przez cały rok. Jakie jeszcze walory posiada takie rozwiązanie? Sprawdź!  

Niezmiennie zielona i zadbana

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twój balkon czy taras dobrze się prezentował, a przy tym nie wymagał od Ciebie wiele wysiłku – wybór sztucznej trawy to strzał w dziesiątkę. Decydując się na jej zakup, możesz mieć pewność, że będzie piękna przez cały rok bez podlewania i innych zabiegów pielęgnacyjnych, których wymaga prawdziwa trawa. Nie musisz także martwić się o to, że jej źdźbła staną się łatwym kąskiem dla szkodników.

Co ważne – sztuczne trawy dostępne obecnie na rynku w niczym już nie przypominają tych sprzed lat, które, podobnie jak sztuczne choinki, straszyły nienaturalnym kolorem i wyglądem. Nie musisz również obawiać się, że wyjście na boso na balkon czy taras będzie przypominało stąpanie po ostrych igłach. Dziś producenci sztucznych roślin oferują produkty wysokiej jakości, które bardzo przypominają swoje naturalne odpowiedniki zarówno pod względem wizualnym, jak i strukturalnym. Jednym słowem możesz mieć na balkonie trawę, która zachowuje zalety żywych roślin i jednocześnie nie wymaga naszego zaangażowania.

Współcześnie materiały wykorzystywane przy tworzeniu produktów tego typu wyróżnia nie tylko estetyka, ale i duża trwałość oraz wytrzymałość. Dziś możesz kupić sztuczną trawę, która będzie odporna na uszkodzenia mechaniczne, niekorzystne działanie warunków atmosferycznych oraz ścieranie.

Szybko, łatwo i wygodnie

Wybór sztucznej trawy z pewnością docenią osoby zabiegane i te, które nie lubią zajmować się przydomową zielenią bądź zwyczajnie wolą poświęcić swój wolny czas na inne aktywności. Aby cieszyć się wiecznie zieloną trawą przez wszystkie pory roku, wystarczy jedynie wyłożyć ją na balkonie lub tarasie. Sztuczna trawa, jeśli nie jest kładziona na gruncie, nie wymaga dodatkowych zabiegów montażowych.

Wreszcie, decydując się na takie rozwiązanie, nie musisz martwić się i o to, że pochodząca z opadów atmosferycznych woda zacznie się gromadzić na Twoim nowym trawniku. Obecnie nawet te najtańsze sztuczne trawy posiadają podkład ze specjalną perforacją, skutecznie zapobiegającą zatrzymywaniu się wody na jej powierzchni.

A gdzie najlepiej kupować sztuczną trawę?

Wbrew pozorom, najlepszym miejscem na zakupy sztucznych roślin, mogą być tradycyjne sklepy ogrodnicze takie jak na przykład Zielony Klomb. Większość z nich umożliwia zakupy zarówno w siedzibie stacjonarnej, jak i w sieci. A więc wysokiej jakości trawę z tworzyw sztucznych możesz kupić osobiście lub bez wychodzenia z domu. W dobrym centrum ogrodniczym, bez względu na to, jaką formę zakupów wybierzesz, specjaliści pomogą Ci także w wyborze produkt odpowiedniego dla Ciebie i Twojego domu.