Dobry Styl > Budowa i remont > Szukasz drzwi na taras? Postaw na konstrukcje aluminiowe

Szukasz drzwi na taras? Postaw na konstrukcje aluminiowe

Data: 14.09.2021 Kategoria: Budowa i remont

Aluminiowe drzwi tarasowe to jedne z najczęściej wybieranych rozwiązań do domów nie tylko z uwagi na nowoczesny wygląd, ale i właściwości użytkowe. Izolowane termicznie profile powodują, że taka propozycja zapewni świetne warunki cieplne wewnątrz domu i zabezpieczy przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Dlaczego aluminiowe drzwi tarasowe to dobry wybór?

Charakterystyka drzwi tarasowych z aluminium

Aluminium jest materiałem stosowanym i cenionym w budownictwie z uwagi na wiele właściwości, jakimi się wyróżnia. Charakteryzuje go wysoka trwałość, sztywność, energooszczędność i wytrzymałość. Materiał skutecznie zapobiega przenikaniu chłodu do wnętrza, chroni przed stratami ciepła i hałasem. Wyróżnia się również lekkością, co w szczególności jest ważne w przypadku dużych drzwi tarasowych montowanych m.in. w ciągu przeszkleń okienno-drzwiowych, które stosuje się w budynkach o nowoczesnej architekturze. Aluminiowe drzwi tarasowe mogą mieć również wąskie profile, co zwiększa powierzchnię samego przeszklenia i daje świetny efekt końcowy.

Stolarka aluminiowa stała się modna z uwagi na jej estetykę – wygląda idealnie zarówno w nowych budynkach, jak i w obiektach remontowanych. Aluminium w 100% podlega recyklingowi. Dużą zaletą jest również wysoka plastyczność, która pozwala stworzyć wiele różnych form. To powoduje, że z tego materiału możliwe jest produkowanie drzwi na specjalne zamówienie o niestandardowych wymiarach. Zdarza się tak, że w domach lub biurowcach architekci projektują nietypowe otwory drzwiowe, a aluminium umożliwia dopasowanie ich do stylu całego obiektu. Do wyboru są drzwi pojedyncze, podwójne, a także przesuwne i obrotowe.

Zalety aluminiowych drzwi tarasowych

Aluminiowe profile stosowane w drzwiach na taras to propozycja dla wszystkich, którym zależy na zachowaniu dobrych parametrów wytrzymałościowych stolarki. Nie są podatne na odkształcenia i wypaczenia, a także zapewniają ochronę przed korozją z uwagi na naturalne właściwości aluminium. Właśnie, dlatego producent drzwi aluminiowych SCHWARZ cieszy się tak dużym uznaniem wśród klientów – oferuje wysokiej, jakości stolarkę drzwiową dopasowaną do potrzeb użytkowników. Aluminiowe drzwi tarasowe doskonale komponują się z przeszkleniami, tworząc nowoczesną całość. Zaletą jest również to, że aluminium nie wymaga wiele konserwacji, a wysoka wytrzymałość powoduje, że drzwi prezentują się świetnie przez wiele lat. Jedyne, o czym warto pamiętać, to wyczyszczenie profili raz na jakiś czas za pomocą środków do czyszczenia powierzchni aluminiowych. Dzięki temu nie porysuje się powierzchni i zapewni ładny wygląd.