Dobry Styl > Porady > Szukasz nieruchomości w Benidorm? Radzimy na co zwrócić uwagę

Szukasz nieruchomości w Benidorm? Radzimy na co zwrócić uwagę

Data: 12.01.2021 Kategoria: Porady

Jeśli chcesz rozpocząć nowe życie w miejscu, które tętni życiem, a do tego niemal każdego dnia rozpieszcza piękną pogodą, doskonałym, śródziemnomorskim klimatem i świetnym jedzeniem – Benidorm to kierunek, który z pewnością Cię zaciekawi. Jeśli chcesz kupić nieruchomość w hiszpańskim Benidorm – podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, by wybrana oferta była strzałem w dziesiątkę.

Kilka słów o Benidorm

Benidorm – miasto we wschodniej Hiszpanii, 45km od Alicante. Z jednej strony otoczone zboczami Sierra Cortina i Puig Campana, z drugiej – Morzem Śródziemnym. Z uwagi na krajobraz na linii brzegowej, miasto zostało nazwane europejskim Manhattanem. Wysokie, gęsto zabudowane wieżowce (najwyższy liczy 47 pięter) górują nad miastem prezentując się zachwycająco. Liczne kluby nocne, restauracje, kasyna oraz długie na blisko 5km, piaszczyste plaże sprawiły, że Benidorm stał się jednym z najsłynniejszych kurortów w kraju. To miasto, które nigdy nie śpi i w którym nie ma miejsca na nudę. Dla osób, które chcą czerpać z życia garściami – to kierunek idealny zarówno na wakacje, jak i osadzenie się na stałe.

Jak wybrać nieruchomość w Benidorm?

  • Jeśli chcesz kupić nieruchomość w Benidorm, na wstępie musisz określić swoje oczekiwania i potrzeby. Pierwszą decyzją, jaką musisz podjąć jest to, czy szukasz domu, czy mieszkania. Drugą, ważną kwestią jest wybór pomiędzy nieruchomościami z rynku pierwotnego i wtórnego.
  • Następnie, zwróć uwagę na lokalizację. Jeśli marzysz o tym, by codziennie budzić się z widokiem na morze – ogranicz swoje poszukiwania do nieruchomości wzdłuż linii plaży.
  • Zapoznaj się z kosztami dodatkowymi. Całkowita kwota zakupu nie ogranicza się jedynie do ceny podanej w ogłoszeniu.
  • Bardzo ważne jest również sprawdzenie stanu faktycznego nieruchomości. Często zdjęcia nie pokazują dokładnie tego, jak realnie wygląda wybrane lokum. Zanim zdecydujesz się na zakup – odwiedź wybrane miejsce.
  • Zapoznaj się z niezbędnymi formalnościami. Lista dokumentów jest długa, a cały proces sprzedaży skomplikowany, szczególnie jeśli to Twoja pierwsza nieruchomość.

Skorzystaj z pomocy specjalistów!

Nie znasz hiszpańskiego rynku? Nie masz doświadczenia w zakresie nieruchomości? Skorzystaj z pomocy specjalistów. Jako firma z wieloletnim stażem przeprowadzimy Cię przez cały proces zakupu. Pomożemy Ci znaleźć idealny dom lub mieszkanie w Benidorm, sporządzimy niezbędną dokumentację oraz zapewnimy kompletny serwis posprzedażowy. Zespół doświadczonych agentów nieruchomości oraz eksperci zewnętrzni (prawnicy, doradcy podatkowi i finansowi oraz architekci) zadbają o każdy szczegół. Skontaktuj się z nami. Wspólnie znajdziemy dla Ciebie nieruchomość o jakiej marzysz.