Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Tapety premium. Kilka słów o tapetach ekskluzywnych

Tapety premium. Kilka słów o tapetach ekskluzywnych

Data: 28.11.2019 Kategoria: Wystrój wnętrz

Wydawałoby się, że między tapetami nie ma wielkich różnic. Często podczas wyboru ludzie kierują się po prostu wzorem, kolorem czy ceną. Biorą pod uwagę również to, czy tapeta po prostu im się podoba. Istnieją jednak również tak zwane tapety premium. Często zagadką dla klientów jest to, dla kogo produkowane są okleiny zaliczane do tej kategorii. Warto więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas wybierania tego typu materiałów i rozwiać wątpliwości.

Słowo „premium” zazwyczaj kojarzone jest przede wszystkim z czymś drogim, niedostępnym dla każdego. W kwestii tapet cena nie jest jedynym czynnikiem, na podstawie materiały do tapetowania są zaliczane do tej kategorii. Istotny może być tutaj sam producent i jego prestiż. Mało kto wie, że znany światowy projektant Armani również produkuje własne tapety. I to właśnie one bez wątpienia zaliczają się do tych ekskluzywnych. Eksperci z firmy Kraina Barw podkreślają:

Staramy się spełnić potrzeby każdego klienta w stu procentach. W naszej ofercie znajdują się zarówno produkty tańsze, jak i te bardziej ekskluzywne dla bardziej wymagających klientów.

Zdarza się, że wzory na tapecie są autorstwa renomowanych projektantów i designerów. Jednak kwestie marki czy projektanta mogą być bardziej istotne dla osoby, która ma wiedzę na ten temat. To, co jest charakterystyczne dla tapet premium, to bez wątpienia tworzywo, z którego są wykonane. W ich produkcji stosowane są najwyższej jakości materiały, takie jak welur, piasek kwarcowy, czy wiskoza. Są to surowce trwalsze niż pozostałe, dlatego też ich cena może być znacznie większa, niż innych odpowiedników na rynku.

Dla kogo są przeznaczone tapety premium?

Producenci nie ograniczają nikomu dostępu do swoich produktów kategorii premium. W tym przypadku jednak główną rolę odgrywa to, czy każdy może sobie na taką tapetę pozwolić i czy potrzebuje właśnie takiego rodzaju tapety, by przyozdobić domową ścianę. Nie każdy bowiem chce mieć swoje wnętrze urządzone najwyższym kosztem, w stylu glamour. Jednak są osoby, które dobrze czują się w takich wnętrzach i chcą zainwestować więcej w tapetę, aby móc pochwalić się przed znajomymi nabytkiem danego projektanta lub marki. Kwestia wyboru takiego rozwiązania jest indywidualna.