Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Tekstylia dla dzieci

Tekstylia dla dzieci

Data: 06.07.2020 Kategoria: Wystrój wnętrz

Tekstylia dla dzieci to produkty, które pełnią w dziecięcym pokoiku funkcję praktyczną, ale także dekoracyjną.  Powinny zapewniać komfortowy sen i wypoczynek. Odpowiednio dobrane, bezpieczne produkty, nadadzą wyjątkowego charakteru zarówno w pokoju chłopca, jak i dziewczynki. Jakie tekstylia dla dzieci są najpopularniejsze i czego nie może zabraknąć w pokoju Twojej pociechy? Sprawdźmy!

Pościel, koce i narzuty

Poza wygodnym, odpowiednio dopasowanym i bezpiecznym łóżkiem, komfortowy sen nie może mieć miejsca bez właściwej pościeli. Pościel dziecięca ma przede wszystkim za zadanie ogrzewać ciało dziecka podczas snu. Musi być to produkt bezpieczny i atestowany. Zdecydowanie warto postawić na pościel wykonaną z bawełny, a nie sztucznych materiałów. Pościel bawełniana zapewni właściwe odprowadzanie wilgoci i umożliwi skórze swobodne oddychanie. To pozwoli na uniknięcie podrażnień i nadmiernej potliwości. Pościel bawełniana, ze względu na swoje właściwości sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i podczas choroby. Na rynku znajdziemy wiele kolorowych wzorów, warto jest go dopasować do wieku dziecka i jego aktualnych zainteresowań. Najmłodszych z pewnością ucieszy pościel z nadrukiem postaci z ulubionych bajek! Ciekawe wzory pościeli dziecięcej znajdziemy w dobrych sklepach internetowych, takich jak chociażby Homello. Poza pościelą, warto również kupić kocyk i narzutkę na łóżko. Kocyk przyda się podczas niższych temperatur, a także do drzemek w ciągu dnia. Narzuta na łóżko z kolei pozwoli zachować na nim porządek i zadbać o czystość pościeli.

Firany, zasłony, dywaniki

Tekstylia dla dzieci, które nadadzą wyjątkowego i niepowtarzalnego charakteru każdego dziecięcemu pokoikowi, to szeroka gama produktów. Najpopularniejszymi tekstyliami są zdecydowanie firany, zasłony oraz dywaniki. Pierwsze z nich stanowią piękną ozdobę okien w dziecięcym pokoju, ale również pomagają w odpoczynku i komfortowym śnie. Szczególnie, gdy nasza pociecha miewa problemy z zasypianiem. Zaciemnienie pokoju jest świetnym sposobem na poradzenie sobie z tym kłopotem. Natomiast dywany i dywaniki zabezpieczają podłogę i ocieplają ją, jednocześnie dbając o estetykę pokoju. W dzisiejszych czasach możemy kupić dywany w różnym rozmiarze, kolorach, a nawet – wzorach. Ogromny wybór może czasami przyprawić urządzających pokoik rodziców o zawrót głowy, jednak można sobie tę sprawę znacznie uprościć. Wybierając dywan do pokoju dziecka, kierujmy się przede wszystkim wystrojem wnętrza, ale także bezpieczeństwem i wygodą. 

Dekoracje i gadżety

Pokój każdego dziecka to istny skarbiec – zabawek, gadżetów czy książek. Nawet, jeśli w pokoju Twojej pociechy znajduje się wiele rzeczy, warto postawić na kolorowe dekoracje i gadżety, które umilą jej codzienną zabawę i naukę. Na rynku znajdziemy bardzo duży wybór różnorodnych dekoracji i gadżetów do dziecięcego pokoju – na które więc należy zwrócić uwagę? Polecamy wybrać takie, które poza funkcją dekoracyjną, są również praktyczne. Będą to na przykład miękkie, pluszowe pufy, kolorowe poduszki (zarówno na łóżko, fotel, jak i na krzesło), hamaki, śpiwory czy stopery do drzwi. Każdy z tych produktów znajdziemy w różnorodnych barwach, dzięki czemu bez problemy udekorujemy pokój zarówno dziewczynki, jak i chłopca.