Dobry Styl > Porady > Termometry bateryjne z Wi-Fi. Jak to działa?

Termometry bateryjne z Wi-Fi. Jak to działa?

Data: 23.01.2020 Kategoria: Porady

Tradycyjne termometry są znane i stosowane od lat. Rynek oferuje szeroki wybór tego rodzaju urządzeń. Producenci na każdym kroku starają się pozytywnie zaskoczyć swoich klientów, oferując im co jakiś czas nowe technologie. Do tego typu urządzeń można niewątpliwie zaliczyć termometry bateryjne z Wi-Fi. Są to specjalistyczne urządzenia służące do pomiaru temperatury. Warto wiedzieć, czym charakteryzuje się ten mechanizm oraz gdzie znajduje swoje zastosowanie.

Termometr bateryjny z Wi-Fi – charakterystyka

Termometr ten jest wyposażony w system ClimateLogger Wi-Fi. System  jest przeznaczony do bezprzewodowego monitorowania temperatur i wilgotności w pomieszczeniach. Jego praca polega na gromadzeniu przez serwer LBX wyników pomiarów, które przesyłane są przez urządzenie pomiarowe korzystające z sieci Wi-Fi. Utworzone przez serwer bazy danych są udostępniane użytkownikom, co umożliwia im stałą kontrolę mierzonych parametrów. System jest prostym i skutecznym sposobem monitorowania temperatury i wilgotności powietrza. Jak podkreślają eksperci z firmy Lab-el: „Do najważniejszej zalety systemu termometrów WiFi zaliczamy brak konieczności tworzenia skomplikowanej i kosztownej instalacji kablowej. Jednocześnie istnieje możliwość stosunkowo łatwej i szybkiej rozbudowy o nowe punkty pomiarowe, czy zmianę lokalizacji poszczególnych punktów pomiarowych bez konieczności wykonywania prac instalacyjnych”. W przypadku przekroczenia ustawionych wcześniej norm termometr aktywuje alarm. Powodem może być zwiększenie lub zmniejszenie temperatury poza ustalone normy. Wszystkie alarmy są zgłaszane do serwera LBX. Aby termometr działał prawidłowo, należy najpierw skonfigurować parametry routera Wi-Fi i adres IP serwera LBX, z którym ma łączyć się rejestrator. Warto również wiedzieć, że termometr jest zasilany  z wewnętrznych wymienialnych baterii, czyli dwóch 1,5V AA lub dwóch akumulatorków 1,2V AA – tak zwanych paluszków.

Gdzie można stosować termometr bateryjny z Wi-Fi?

Ten rodzaj rejestratora znajdzie swoje zastosowanie tam, gdzie niezbędna jest kontrola i dokumentacja przebiegu procesów technologicznych. Termometr bateryjny z Wi-Fi może służyć, na przykład do kontroli temperatury w lodówkach, chłodniach czy magazynach logistycznych. Idealnie sprawdzi się także w aptekach, przychodniach czy w szpitalach, gdzie przechowuje się szczepionki, leki i inne produkty wrażliwe na temperaturę. Termometr pomaga w spełnianiu przez placówkę wymogów ISO i HACCP.