Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Trzy meble, których nie powinno zabraknąć w loftowym wnętrzu 

Trzy meble, których nie powinno zabraknąć w loftowym wnętrzu 

Data: 16.09.2021 Kategoria: Wystrój wnętrz

Na industrialne wnętrze składa się znacznie więcej elementów i niuansów niż kilka wybranych mebli w stylu loftowym. Można jednak wskazać interesujące propozycje, bez których podobna aranżacja nie mogłaby się obejść. Przykładem stałego rezydenta „pofabrycznych” mieszkań są przestronne, oryginalne stoły. Czym dokładnie wyróżniają się takie konstrukcje i jacy są ich meblowi współlokatorzy?

Styl loftowy charakteryzuje pewna surowość i dążenie do minimalizmu. Geneza tego nurtu w aranżacji wnętrz wiąże się z historią kryzysu w USA – w latach 60. XX wieku zagospodarowano pofabryczne pustostany, zmieniając je w mieszkania i pracownie sztuki. Chociaż wtedy była to jedynie inicjatywa środowiska artystycznego, które nie miało środków na wyposażenie, dzisiaj industrialne wnętrza są świadomie wypracowanym kierunkiem, do jakiego się dąży urządzając swoje cztery kąty. Podobne „gniazdka” wyróżniają starannie dobrane połączenia materiałów, takie jak szkło i beton czy drewno z metalem.

Propozycje mebli w stylu loftowym 

Industrialną aranżację tworzy wiele komponentów: otwarta przestrzeń, duże okna, wysokość sufitu i specyficzne wyposażenie. Aby je właściwie dobrać, trzeba w pełni zrozumieć estetykę takiego wnętrza. W tym celu pomoże zestawienie kilku propozycji mebli w stylu loftowym.

1. Nowoczesne stoły do jadalni 

Prostota nie oznacza braku wyobraźni. Ciekawy design stołu, nieodłącznego elementu takiego wnętrza, można osiągnąć dzięki kreatywnemu podejściu do jego podstawy – nóg, których nie trzeba przecież ustawiać pod kątem prostym.

2. Oryginalne stoliki kawowe 

W loftowym mieszkaniu nie może zabraknąć drewnianych stolików kawowych z metalowymi nogami (takich, jak w ofercie firmy You Design). Połączenie tych dwóch materiałów to jeden z wyróżników podobnych aranżacji.

3. Designerskie hokery kuchenne 

Hokery kuchenne uzupełnią industrialny klimat mieszkania, stojąc w pobliżu wyspy czy blatu. Nie zagracają wnętrza, dzięki czemu przestrzeń wydaje się jeszcze większa, a ich funkcjonalna konstrukcja pasuje do tempa współczesnego życia – pozwala na szybkie zjedzenie śniadania.

O czym warto pamiętać, dobierając meble w stylu loftowym? 

Dobierając poszczególne elementy wyposażenia, należy zwrócić uwagę na spójność aranżacji. Zakupione meble w stylu loftowym powinny ze sobą należycie korespondować – chodzi tutaj o podobne materiały i formę. Aby uzyskać taki efekt, warto zamawiać stoły, hokery czy stoliki pochodzące z jednej kolekcji. Koherentny wystrój sprawi wrażenie przemyślanego i uporządkowanego.