Dobry Styl > Porady > W jaki sposób dobrać felgi samochodowe?

W jaki sposób dobrać felgi samochodowe?

Data: 14.08.2018 Kategoria: Porady

Felgi samochodowe, to jeden z tych detali, które mogą znacznie odmienić wygląd naszego auta. Na rynku dostępne są felgi stalowe i aluminiowe. To od tego, czym jest dla nas nasze auto, zależy, jakie rozwiązanie sprawdzi się lepiej. Jeśli chcemy, by auto było naszą wizytówką i prezentowało się niezwykle atrakcyjnie, warto postawić na nowoczesne felgi z aluminium. Dla osób, które do pojazdu podchodzą użytkowo lepsze będą felgi ze stali.

Idealne felgi dla twojego auta

Przed zakupem felg do samochodu należy sobie zadać kilka pytań. Przede wszystkim, musimy zastanowić się, jak bardzo dużą rolę odgrywa dla nas wygląd naszego auta. Niektórzy kierowcy traktują swoje auto, jak przedłużenie własnego stroju – i tak, jak dbają by zawsze dobrze wyglądać, tak też chcą, by ich auto prezentowało się niezwykle atrakcyjnie. W ich przypadku rozwiązaniem idealnym są felgi z aluminium – te lekkie obręcze, wykonuje się w bardzo wielu wersjach kolorystycznych w we wzorach, które na każdym zrobią duże wrażenie. Felgi aluminiowe to doskonałe uzupełnienie każdego eleganckiego, lub sportowego pojazdu. Coś dla tych, którzy chcą od razu wywoływać efekt wow! Tymczasem felgi stalowe, sprawdzą się u kierowców, którzy samochód traktują przede wszystkim, jako pojazd, który ma ich przewieźć z punktu A do punktu B. Nie znaczy to, że auto z takimi felgami nie może wyglądać schludnie – wręcz przeciwnie, takie felgi mogą być bardzo estetyczne, nie znajdziemy jednak ich w tylu efektownych wersjach co felgi aluminiowe. Zaletą felg ze stali, jest natomiast to, że można je dość łatwo naprawić, a w razie zgubienia lub trwałego uszkodzenia jednej z nich, bez trudu znajdziemy zamiennik pasujący do naszego kompletu.

Wady felg stalowych i aluminiowych

Oczywiście, zarówno felgi aluminiowe, jak i stalowe, mają także pewne wady. Zacznijmy od felg aluminiowych – charakteryzuje je przede wszystkim dość niska odporność na uszkodzenia mechaniczne. Poza tym takie felgi są dość drogie, a kiedy jedna się uszkodzi, zwykle musimy liczyć się z koniecznością wymiany całego kompletu – a to spory koszt. Naprawa felg aluminiowych nie jest tak prosta, jak w przypadku drugiego typu felg, które warto opisać, czyli felg stalowych. Wady felg stalowych są zupełnie inne – kierowcy i mechanicy mówią tu przede wszystkim, a dodatkowym obciążeniu samochodu, który może negatywnie wpływać na pracę pojazdu.

Poza tym, chociaż felgi ze stali są odporne na uszkodzenia mechaniczne i w razie potrzeby można je wyprostować, choćby w warsztacie Gum-Mar.