Dobry Styl > Porady > W jaki sposób dobrać odcień włosów aby podkreślić swoją urodę?

W jaki sposób dobrać odcień włosów aby podkreślić swoją urodę?

Data: 24.05.2018 Kategoria: Porady

Decydując się na koloryzację włosów, zawsze chcemy wyglądać lepiej niż w naszym naturalnym odcieniu. Często jednak zdarza się, że po wizycie u fryzjera, wcale nie podobamy się obie bardziej. Wynika to z nieprawidłowo dobranego odcienia włosów. Podczas koloryzacji nie powinniśmy kierować się wyłącznie modą, czy naszymi chwilowymi zachciankami. Kolor powinien pasować do naszej urody.

Moda na naturalność

Dziś możemy zaobserwować dwa wiodące trendy – jeden to szaleństwo kolorów, drugi – bezpieczniejszy – naturalność. Jeśli zależy nam na tym, by wyglądać pięknie i naturalnie, powinnyśmy przede wszystkim rozpoznać swój typ urody. Jest to dosyć proste – fryzjerzy i wizażystki wyróżniają cztery podstawowe typy urody, nazywając je porami roku.

  • Wiosna – ma jasną, brzoskwiniową skórę, piegi i opala się na złocisty kolor. Oczy najczęściej są u niej niebieskie lub zielone, a naturalny kolor włosów to jasny lub ciemny blond. Kobiety o takiej urodzie dobrze prezentują się także w rudościach, dlatego warto o tym pamiętać, kiedy potrzebujemy zmiany. Kiepsko wyglądają za to w ciemnych brązach i w klasycznej czerni.
  • Lato – jasna, mleczna cera, mocno się rumieni. Oczy szare, niebieskie, czasem też brązowe. Włosy blond lub popielate. Podczas koloryzacji warto postawić na jasny, platynowy lub gołębi odcień blond. Ciekawie wyglądać będzie też połączenie jasnej cery z chłodnymi brązami.
  • Jesień – kolor skóry może być bardzo jasny – niczym kość słoniowa, lub złocisto-brzoskwiniowy. Duża skłonność do piegów, różowa opalenizna. Oczy zielone lub piwne, włosy lekko rudawe, czasem brązowe. Osoba o takiej urodzie pięknie będzie wygląda w wszelkich miedziach, ciepłych brązach i czerwieniach. Takie włosy źle znoszą natomiast rozjaśnianie i zimne kolory.
  • Zima – wygląda trochę jak królewna śnieżka – jasna cera, brązowe lub czarne włosy. Oczy brązowe, czarne lub błękitne. Koloryzacja włosów u „zimy” to zwykle czerń z różnymi połyskami – od rubinowego po niebieskawy. Unikać należy natomiast ciepłych kolorów jak złocisty blond czy rudy.

Kolorowe szaleństwo

Wyżej wymienione sposoby koloryzacji pozwalają podkreślić nasze naturalne piękno. Jednak nie zawsze chcemy takiego bezpiecznego rozwiązania. Wiele kobiet po wizycie w salonie fryzjerskim liczy na efekt WOW!, dlatego ostatnio coraz popularniejsza staje się szalona koloryzacja włosów. Do dyspozycji mamy właściwie wszystkie kolory tęczy, żeby jednak taka fryzura wyglądała naprawdę dobrze i estetycznie, koloryzacja musi zostać przeprowadzona profesjonalnie – dlatego warto ją wykonać w dobrym salonie fryzjerskim, takim jak Corte del Sole salon fryzjerski Beata Potoczna. Nawet bawiąc się zupełnie szalonymi kolorami, takimi jak róże czy błękity, powinniśmy mieć na uwadze to, w jaki sposób będą one współgrać z naszą urodą. Dobry fryzjer wie, jaki odcień wybrać, by wyeksponować nasze atuty.