Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Kiedy warto zdecydować się na firanki gotowe?

Kiedy warto zdecydować się na firanki gotowe?

Data: 27.03.2018 Kategoria: Wystrój wnętrz

Zakup nowych firanek jest związany z kilkoma sytuacjami. Warto zastanowić się, w jakim celu decydujemy się na nowe firanki, w jakim pomieszczeniu będą założone oraz czy dobrać do nich właściwe zasłony. Przedstawiamy kilka podpowiedzi dotyczących zakupu firanek gotowych – kiedy warto to zrobić i dlaczego jest to opłacalne? Zapraszamy do lektury.

Odrobina świeżości

Najczęstszym powodem, dla którego decydujemy się na zakup firanek gotowych, jest chęć odświeżenia wnętrza, np. po malowaniu mieszkania. Jest to czas, w którym chętniej dokonujemy wszelkich zmian dekoracyjnych, a jedną z nich może być wymiana firanek. Po kilku latach użytkowania mogą one okazać się zupełnie innego koloru, chociaż po zakupie charakteryzowały się nieskazitelną bielą. Zarówno detergenty, jak i kurz oraz promienie UV potrafią skutecznie zmienić kolor firanki na żółty, dlatego warto zakupić nowy komplet, zwłaszcza kiedy pomieszczenie zostało pomalowane na biało i widoczny jest znaczny kontrast. Ponadto dzięki nowym elementom można wnieść do mieszkania zupełnie nowy styl, który zachwyci wszystkich gości.

Firanki tracą swoją świeżość również w przypadku, gdy znajdują się w domu osób, których nałogiem jest palenie. W takim przypadku nawet regularne pranie i odświeżanie nie przyniesie pożądanych skutków i zachowają one w sobie delikatny zapach tytoniu. Firanki można oddać do pralni chemicznej, ale pewniejszym rozwiązaniem będzie zakup nowych firanek gotowych.

Zmiana aranżacji pokoju dziecięcego

Jeżeli firanki wiszą kilka lat w pokoju dziecięcym, możliwe, a nawet pewne jest, że dziecko zmieniło swój gust i nie utożsamia się już ze znajdującymi się na nich motywami lub postaciami z bajek. Warto porozmawiać z najmłodszymi mieszkańcami domu i wybrać razem nowe firanki.

W pokojach dziecięcych, ale i w kuchni stosuje się firanki gotowe z różnego rodzaju ręcznie malowanymi lub nadrukowanymi wzorami, które z czasem mogą wyblaknąć. Słońce nie zawsze równomiernie oświetla firanki, co powoduje, że utrata koloru w jednym miejscu jest większa niż w innym. W takiej sytuacji lepiej jest po prostu zakupić nowe.

– Jak widać, firanki można wymienić z kilku powodów, jednakże można to zrobić także pod wpływem impulsu, chęci drobnej zmiany. Jest to świetny pomysł na szybką i bardzo atrakcyjną aranżację w korzystnej cenie – zapewnia sprzedawca ze sklepu internetowego Decortina.pl, który oferuje szeroki wybór firanek gotowych, zarówno żakardowych, jak i szytych na taśmie marszczonej lub przelotkach.