Dobry Styl > Porady > Wesele w górach. Jak uczynić ten dzień wyjątkowym?

Wesele w górach. Jak uczynić ten dzień wyjątkowym?

Data: 27.08.2019 Kategoria: Porady

Wybór miejsca na wesele nie jest prosty. Zewsząd jesteśmy zachęcani do różnych pomysłów. Ślub i wesele to wyjątkowy czas. Warto zadbać o klimatyczną atmosferę. Otoczenie gór sprawi, że zarówno państwo młodzi, jak i goście będą zadowoleni. Przeczytaj, jakie są zalety organizacji wesela w górach. Sprawdź, czym  kierować się przy wyborze miejsca na wesele.

Jakie są zalety organizacji wesela w górach

Możesz wybrać góry na ślub i przyjęcie weselne nawet, jeżeli nie pochodzisz z gór. Tradycja mówi, że ślub powinien być zorganizowany w parafii panny młodej – nie jest to jednak konieczność.

Wesele w górach może być spełnieniem marzeń. Takie rozwiązanie sprawi, że klimat przyjęcia będzie bajkowy i niepowtarzalny. Bliskość natury jest wielką zaletą. Jeżeli zależy ci na typowym góralskim hucznym weselu z dużą ilością osób, z góralską muzyką, warto walczyć o swoje marzenia.

Wesele w górach nie musi mieć góralskiego stylu. Wszystko zależy od pary młodej i ich oczekiwań. Wybór gór nie narzuca zatem motywu przewodniego. Możesz urządzić wesele w stylu, jaki odpowiada gustom waszym i waszych gości – tłumaczy pracownik hotelu Meta.

Jak wybrać salę weselną?

Wybór sali weselnej to podstawowa kwestia. Należy o tym pomyśleć odpowiednio wcześnie. Kalendarze takich sal wypełniają się błyskawicznie – tyczy się to szczególnie okresów, w których wesela organizowane są często, czyli miesięcy letnich.

Wybierając salę, przede wszystkim trzeba pamiętać, żeby zwracać uwagę nie tylko na wygląd pomieszczenia, ale również na obsługę. Na powodzenie tego typu przyjęcia składa się wiele czynników. Przed podjęciem decyzji warto także zakosztować potraw, które miałyby być serwowane na weselu. Świetna kuchnia to podstawa każdego wesela.

Przydatne są opinie o danym miejscu. Poszukajmy informacji w internecie i popytajmy znajomych. Porozmawiajmy o naszych oczekiwaniach z menadżerem hotelu lub sali weselnej. Musimy się upewnić, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik i że nasza wizja jest zgodna z wizją danego miejsca.

W górach jest wiele sal weselnych. Przede wszystkim trzeba zadbać o miejsce, gdzie będzie sporo noclegów – jest to bardzo przydatne. Szczególnie jeżeli goście przyjechali z daleka. Górskie wesele to najczęściej kilka dni zabawy. Każdy chce mieć przestrzeń na odpoczynek.

Pamiętajmy, że zawsze warto zapytać się o dodatkowe atrakcje. Wycieczka po okolicy, dodatkowa sesja zdjęciowa. Piękny krajobraz sprzyja kreatywnym pomysłom. Wykorzystajmy cały potencjał miejsca.