Dobry Styl > Porady > Wózki widłowe elektryczne. Podstawowe informacje

Wózki widłowe elektryczne. Podstawowe informacje

Data: 21.01.2020 Kategoria: Porady

W halach magazynowych, zakładach produkcyjnych czy wielkopowierzchniowych sklepach, wózek widłowy stanowi podstawowe wyposażenie. Trudno się bez niego obyć, gdyż pozwala na szybki transport i załadunek towarów. Na rynku dostępnych jest wiele modeli wózków, jednak największą popularnością cieszą się wózki widłowe elektryczne. Co warto o nich wiedzieć?

Rodzaje wózków widłowych elektrycznych

W zależności od kategorii prac oraz transportowanych towarów powinno wybrać się inny model wózka widłowego. Ma to duże znaczenie dla wydajności urządzeń oraz ich funkcjonalności. W ofercie producentów można znaleźć między innymi wózki elektryczne podnośnikowe, paletowe czy przegubowe. Każdy z tych wariantów wyróżnia się inną mocą i parametrami technicznymi, mimo że wszystkie posiadają napęd elektryczny.

Wybór wózka widłowego elektrycznego ma duże znaczenie dla komfortu pracy operatora – mówi specjalista z firmy Ansal. – Jeżeli ma się on poruszać po wąskich alejkach, lepiej sprawdzi się kompaktowy wózek widłowy. W przypadku transportu towarów na większe wysokości, dobrym wyborem będzie wariant podnośnikowy – dodaje. Wybierając wózek dla swojego przedsiębiorstwa, warto wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, które mogą wpłynąć na wydajność i ergonomię pracy.

Czy wózek widłowy elektryczny to dobre rozwiązanie?

Do tej pory standardem w większości zakładów były wózki spalinowe. Mimo że charakteryzowały się dobrymi parametrami i łatwą obsługą, to wózki widłowe elektryczne powoli wypierają je z rynku. Nic dziwnego, gdyż napęd elektryczny stanowi nowoczesną i bardziej ekologiczną alternatywę dla innych paliw. Oprócz tego, wózki widłowe elektryczne mają jeszcze więcej zalet, które mogą pomóc w podjęciu decyzji o ich zakupie:

  • nie emitują spalin, dlatego mogą być używane nawet w pomieszczeniach zamkniętych,
  • pozwalają na efektywną pracę z jednoczesnym niskim zużyciem energii,
  • są ekonomiczne w utrzymaniu,
  • nie wymagają czasochłonnej i skomplikowanej konserwacji,
  • posiadają łatwy system ładowania,
  • są proste i bezpieczne w obsłudze.

Wózki elektryczne widłowe stanowią nowoczesne rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu branżach. Ze względu na brak emisji spalin są dodatkowo przyjazne dla środowiska, co pozwala budować ekologiczny wizerunek przedsiębiorstwa. Wózki elektryczne dostępne są w wielu modelach, dzięki czemu można je dopasować do potrzeb swojej firmy.