Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Wpływ regałów systemowych na funkcjonalność wnętrz

Wpływ regałów systemowych na funkcjonalność wnętrz

Data: 17.01.2020 Kategoria: Wystrój wnętrz

Regały modułowe zyskały popularność ze względu na możliwość dowolnego zestawiania ich ze sobą, by uzyskać pożądany wystrój wnętrza. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w biurach, bibliotekach i sklepach, ale cieszy się powodzeniem również w mieszkaniach prywatnych. Te konstrukcje, występujące w wielu wariantach kolorystycznych i stylistycznych, pozwalają na funkcjonalne wyposażenie pomieszczeń. Dowiedz się o nich więcej.

Czym są regały modułowe?

Regały modułowe to rodzaj mebli, których każdy element można łączyć ze sobą w dowolny sposób, co umożliwia tworzenie z nich konstrukcji, jakie idealnie pasują do danego pomieszczenia. Według pracownika firmy EURO-STAL z Gorlic, która zajmuje się wyrobem takich mebli, sprawdzą się one szczególnie tam, gdzie jest mało miejsca lub charakter pomieszczenia uniemożliwia postawienie tradycyjnych, gotowych sprzętów.

Kolejną ich zaletą jest łatwość montażu i demontażu mebli modułowych. Są lekkie, więc można wstawić je do wnętrza bez angażowania specjalnej ekipy, a ich zamontowanie jest szybkie i bardzo proste.

Meble modułowe mogą być wykonane z różnych materiałów, a jednym z najpopularniejszych jest metal. Ten wytrzymały i bardzo solidny surowiec sprawia, że taki rodzaj mebli będzie dobrym pomysłem dla pomieszczeń w zakładach pracy, biurach czy bibliotekach. Regały występują w wielu kolorach, kształtach i rozmiarach, a materiał wykończenia można wybrać zgodnie z upodobaniami estetycznymi. Mogą być wykończone drewnem, szkłem czy surowym metalem, wszystko zależy od tego, co podoba się użytkownikowi.

Meble modułowe można łączyć w dowolne kompozycje, co z jednej strony pozwala na częste zmiany ich układu, na przykład w sklepach, a z drugiej strony pozwala na wykorzystanie każdego kawałka pomieszczenia. To dobry pomysł na urządzenie powierzchni pod skosem lub w małych, wąskich pokojach.

Gdzie sprawdzą się meble modułowe?

Dowolne konfigurowanie regałów modułowych sprawia, że będą pasować do wielu pomieszczeń. Standardowym przeznaczeniem regałów modułowych są biura, gdzie służą głównie do przechowywania dokumentów i sprzętu elektronicznego. Pracownicy biur przeważnie nie mają do dyspozycji zbyt wiele miejsca wokół swoich stanowisk pracy, dlatego te pojemne i lekkie meble doskonale się tam sprawdzają.

To również dobry pomysł na wyposażenie sklepów i butików. Łatwość w reorganizacji systemu meblowego pozwala na częste zmiany ekspozycji i nie wymaga korzystania z usług ekipy montażowej, dlatego wielu właścicieli punktów handlowych decyduje się właśnie na regały modułowe.