Dobry Styl > Porady > Wybór krawata. Modne wzory i kolory

Wybór krawata. Modne wzory i kolory

Data: 17.01.2021 Kategoria: Porady

Oficjalne wyjścia wymagają odpowiedniej prezencji. Wybór krawata jest wówczas niezwykle istotny. Ten drobny element powinien pasować do męskiej koszuli. Nie możesz też zapominać o jego prawidłowej długości. Sprawdź, na co musisz zwrócić uwagę, wybierając krawat. Wbrew pozorom, wytycznych jest całkiem sporo. Trendy dotyczące wzorów oraz kolorów też mają znaczenie.

Długość i materiał wykonania modnych krawatów

Umiejętnie zawiązany krawat delikatnie dotyka paska od spodni. Może na niego nachodzić, choć jeśli sięga dalej – najprawdopodobniej jest za długi. Mężczyzna powinien oczywiście zwrócić uwagę na swój wzrost. Im jest wyższy, tym krawat powinien być dłuższy. Zarówno zbyt krótki, jak i zbyt długi prezentuje się po prostu komicznie i psuje cały efekt. I choć wielu panów nie zwraca na tę kwestię zbyt dużej uwagi, to właśnie ona podczas wyboru krawata jest kluczowa. Nie wiesz, jak prawidłowo wiązać krawat? Zajrzyj do Internetu. W sieci znajdziesz mnóstwo instruktażowych filmików, które krok po kroku wyjaśniają, jak się to robi.

Drugie, istotne kryterium stanowi materiał wykonania. Panowie najczęściej decydują się na szykowne krawaty z jedwabiu. To właśnie te akcesoria uznaje się za najbardziej eleganckie. Bardzo modne ostatnimi czasy są też krawaty wełniane, które znajdziesz w internetowym sklepie Nie tylko dla dżentelmenów. Świetnie prezentują się w połączeniu ze sportowymi marynarkami oraz swobodnymi, casualowymi stylizacjami.

Jak prawidłowo dobrać krawat do stylizacji?

Jeśli zazwyczaj zakładasz jednolitą, białą koszulę, wybór kolorystyczny nie powinien stanowić większego problemu. Do bieli możesz dobrać każdy odcień krawata. Pamiętaj jednak, że stawiając na wyrazistą górę, krawat powinien być zachowany w stonowanej kolorystyce. Zbyt dużo intensywnych odcieni i elementów może przytłaczać.

Gładką koszulę możesz śmiało połączyć z krawatem przyozdobionym w określony wzór. Panowie najczęściej decydują się na poziome lub pionowe paski, choć równie modne są orientalne desenie, krata albo drobne kropki. Męskie dodatki w takim wydaniu z daleka rzucają się w oczy. Swobodniejszą stylizację możesz podkreślić oryginalnym, a nawet zabawnym wzorem – na przykład deseniem nawiązującym do świąt.

Pamiętaj, aby do wyboru krawata podejść z należną uwagą. Decydując się na szykowny garnitur, postaw na węższy model dodatku. Szerokie krawaty już dawno wyszły z mody. Końcówki nigdy nie wkładaj za pasek. Jeśli chcesz dodać całości elegancji, skorzystaj ze spinki, która podtrzymuje krawat na swoim miejscu.