Dobry Styl > Porady > Wybór mieszkania do zakupu z myślą o przyszłości dzieci

Wybór mieszkania do zakupu z myślą o przyszłości dzieci

Data: 15.09.2020 Kategoria: Porady

Kupując mieszkanie, powinnyśmy brać pod uwagę nie tylko swoje aktualne oczekiwania, ale także potrzeby związane z planowanym powiększeniem rodziny i dorastaniem dzieci. Zakup nieruchomości dla rodziny z dziećmi powinien być przemyślany w co najmniej kilkuletniej perspektywie. Co warto wziąć pod uwagę, chcąc zapewnić swoim dzieciom dobrą przyszłość w nowym miejscu zamieszkania?

Miejsce dla całej rodziny

Nie da się ukryć, że jednym z podstawowych kryteriów wyboru mieszkania jest jego metraż. Jeśli planujemy powiększenie rodziny lub mamy małe dzieci, warto zainteresować się większymi lokalami, które zapewnią odpowiednio dużo miejsca całej rodzinie.

Dla pary planującej wspólną przyszłość idealne będzie mieszkanie z co najmniej jedną dodatkową sypialnią – znakomicie sprawdzą się tu np. lokale 3-pokojowe z aneksem kuchennym. – Podpowiada przedstawiciel firmy Adma Development z Rzeszowa. – Jeśli w rodzinie mamy małe dzieci, to trzeba założyć, ze w przyszłości każde z nich będzie potrzebowało osobnego pomieszczenia.

Plany i potrzeby związane z dorastaniem pociech warto również wziąć pod uwagę, kupując mieszkanie z garażem i komórką lokatorską – dodatkowe miejsce do przechowywania i ułatwiony dostęp do środka transportu z pewnością ułatwią życie każdej rodzinie.

Szkoły i przedszkola na wyciągnięcie ręki

Przy zakupie mieszkania mając na względzie przyszłość i dobro dzieci, warto zwrócić uwagę nie tylko na sam metraż czy rozkład lokalu, ale także na najbliższą okolicę. Szczególnie istotna jest tu lokalizacja osiedla i dostęp do placówek edukacyjnych. Podejmując decyzję o kupnie danej nieruchomości, należy sprawdzić, czy w jej sąsiedztwie znajdują się żłobki, przedszkola i szkoły podstawowe – najlepiej, aby do tego typu obiektów można było dojść pieszo, co pozwoli oszczędzić czas i zapewni wygodę oraz bezpieczeństwo najmłodszym.

Nie tylko edukacja

Wybór idealnego mieszkania z myślą o życiu z dziećmi oraz ich przyszłości powinien jednak uwzględniać kwestie związane nie tylko z ich edukacją. Szczególnie jeśli w naszej rodzinie są małe dzieci lub też w sytuacji, gdy planujemy powiększenie rodziny, warto wybrać mieszkanie na osiedlu z rozwiniętą infrastrukturą. Nie da się ukryć, że dla każdego rodzica najważniejsze jest bezpieczeństwo jego pociech, dlatego rodziny z dziećmi chętnie decydują się na zakup nieruchomości na osiedlach grodzonych, z ochroną lub monitoringiem. Poza tym ważna jest również rozrywka i rekreacja. Osiedle mieszkaniowe powinno dysponować placami zabaw oraz zapewniać dostęp do terenów zielonych, siłowni, basenów i innych miejsc, które umożliwią maluchom i nastolatkom atrakcyjne spędzanie czasu, rozwijanie swoich zainteresowań i utrzymywanie kontaktów towarzyskich, co ma istotne znaczenie dla prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży.