Dobry Styl > Porady > Wygoda i oryginalny styl, czyli odzież sportowa w codziennych outfitach

Wygoda i oryginalny styl, czyli odzież sportowa w codziennych outfitach

Data: 09.10.2021 Kategoria: Porady

Dzisiejsza moda charakteryzuje się bardzo dużym eklektyzmem. Powoli przestają obowiązywać konwencje, które jeszcze do niedawna były niepodważalne, dlatego coraz częściej – na ulicach, w social mediach, a nawet na wybiegach – do stylizacji wkradają się elementy sportswearu. W stylu sportowym nie chodzi jednak wyłącznie o wygodę, ale także o oryginalność. Podpowiadamy, jak tworzyć niepowtarzalne outfity z wykorzystaniem ubrań treningowych.

Gdzie sprawdzą się sportowe stylizacje?

Stylizacje z elementami odzieży sportowej najczęściej kojarzą się z siłownią czy z outdoorowym uprawianiem aktywności fizycznej, jednak aktualne trendy daleko odbiegają od powszechnie uznawanych konwencji. Ubrania sportowe zostały efektywnie wypromowane przez influencerów i celebrytów, dlatego teraz królują zarówno w social mediach, jak i na czerwonym dywanie. Ich cechą charakterystyczną jest wygoda oraz luz, który świetnie sprawdzi się w przypadku codziennych outfitów, ale nie tylko! Elementy sportowej garderoby z powodzeniem można wpleść w bardziej eleganckie i wyjściowe stylizacje. Niezależnie od sytuacji, warto pamiętać o tym, aby umiejętnie dobierać ubrania, dodatki oraz obuwie – świetną inspiracją mogą okazać się kreacje gwiazd będących ikoną sportowego stylu.

Jakie elementy odzieży sportowej najczęściej pojawiają się w stylizacjach?

Sportowe stylizacje nie muszą składać się z prostych legginsów i luźnego topu – pamiętaj, że o ich charakterze decyduje przede wszystkim fason. Podstawę wielu outfitów stanowią spodnie dresowe bojówki, które w ostatnim czasie zyskały bardzo dużą popularność. Idealnie sprawdzą się zarówno do codziennych wyjść, ale z powodzeniem założysz je także na wieczorowe spotkania, zestawiając je z dopasowaną bluzką i eleganckimi butami. W Twojej szafie nie może zabraknąć bluzy sportowej z kapturem, która jest jednym z najmodniejszych elementów sportowego stylu – zarówno męskiego, jak i damskiego. W ostatnim czasie szczególnym zainteresowaniem cieszą się także jednokolorowe zestawy sportowe oraz obszerne, zimowe kurtki. Ponadto warto zwrócić uwagę na dodatki – m.in. nerki, plecaki oraz czapki, które z pewnością nadadzą oryginalnego i niepowtarzalnego charakteru Twoim stylizacjom.

Pamiętaj o tym, że obecny rynek odzieżowy oferuje bardzo dużo ciekawych rozwiązań, warto więc wybierać te, które produkowane są w zgodzie z naturą i z ideą slow fashion. Niektórzy producenci odzieży sportowej – jak marka Deckout – przywiązują uwagę nie tylko do wyglądu, lecz także do składu ubrań, czyniąc je świetnym produktem zarówno dla Ciebie, jak i dla planety. Nie zapominaj również o tym, że dla mody nie warto cierpieć – na pierwszym miejscu zawsze stawiaj swój komfort i dobre samopoczucie!