Dobry Styl > Porady > Wyjazd w góry we dwoje – romantycznie w górskim pensjonacie

Wyjazd w góry we dwoje – romantycznie w górskim pensjonacie

Data: 14.01.2019 Kategoria: Porady

Kto z nas nie marzy, żeby choć na chwilę uciec od pracy, obowiązków i szarzyzny dnia powszedniego. Spacery po górach, lampka wina przy kominku, a obok ukochana osoba. Nie trzeba nic robić, nigdzie pędzić, można skupić się na sobie nawzajem i cieszyć się chwilą. W rzeczywistości to jedno z marzeń prostszych do spełnienia. Wystarczy zaplanować termin, zrobić rezerwację i w drogę.

Lokalizacja

W Polsce mamy wiele atrakcyjnych turystycznie miejsc. Trzeba jednak przyznać, że polskie góry mają w sobie coś magicznego. Majaczące gdzieś w oddali szczyty, kwitnące i pachnące latem hale, lasy pełne świergotu ptaków, szemrzące strumyki – piękna górskiej przyrody nie trzeba nikomu zachwalać. W górach mamy naprawdę dużo ciekawych lokalizacji na wypoczynek, my dziś skupimy się na okolicach Bukowiny Tatrzańskiej.

Hotel/pensjonat

Wybór miejsc noclegowych jest ogromny, od bardzo nowoczesnych po bardzo tradycyjne. Najbardziej romantyczny będzie jednak jakiś pensjonat o niewielkiej liczbie pokoi, wybudowany w góralskim stylu, ze spadzistymi dachami. Mała ilość pokoi sprawi, że poczujemy się intymnie, nie będziemy mijać ogromnej liczby pozostałych gości i poczujemy się jakbyśmy tylko my byli na świecie. Wartym wymienienia z nazwy wydaje nam się pensjonat Willa pod Miedzą. Spełnia wszystkie powyższe warunki. Pokoje mają bardzo przytulny, romantyczny wystrój, a do tego przestronne balkony, z których rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na panoramę Bukowiny i Tatrzański Park Narodowy.

Okoliczne atrakcje

Najbardziej oczywistą atrakcją jest to, że jesteśmy w górach. Znajdziemy tu szlaki turystyczne czy spacerowe, po których można niespiesznie się przemieszczać. Zimą kuszą ośnieżone stoki narciarskie, jeśli jesteśmy fanami białego szaleństwa. Jednak niepowtarzalną atrakcją tej okolicy są bukowińskie baseny termalne. Zanurzenie się w ciepłej mineralnej wodzie pozwoli się zrelaksować każdej, nawet najbardziej na co dzień zabieganej, parze. A jeśli na chwilę zamarzy się nam nieco gwaru i turystycznego szaleństwa, w niecałe pół godziny możemy znaleźć się w Zakopanem – zimowej stolicy Polski.

Oferta dla par

Są miejsca, które proponują specjalną Ofertę dla Par. Nie musimy się wtedy dodatkowo nad niczym zastanawiać, a wszelkie udogodnienia sprawiające, że pobyt będzie bardzo romantyczny, zapewni nam organizator. W ofercie takiej znajdzie się najczęściej wykwintna kolacja we dwoje, kwiaty, wino, czekoladki, a w niektórych pensjonatach nawet – śniadanie do łóżka.