Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Wykładziny kupony. Co to takiego?

Wykładziny kupony. Co to takiego?

Data: 21.09.2020 Kategoria: Wystrój wnętrz

Wykładziny dywanowe w XXI wieku są zdecydowanie najczęściej wykorzystywanym rodzajem pokryć podłogi. Jeszcze kilka lat temu na wykładziny dywanowe decydowali się niemal wyłącznie właściciele biur, hoteli oraz innego typu budynków użyteczności publicznej. Dziś w tej kwestii niewiele się zmieniło i w takich miejscach cały czas najczęściej stosowane są właśnie wykładziny. Coraz częściej jednak na ich zakup decydują się również właściciele prywatnych domów jednorodzinnych i mieszkań. Najtrudniejszym zadaniem, jakie czeka przed klientem decydującym się zakup wykładziny, jest zawsze dobranie jej odpowiedniego rozmiaru. Rozwiązaniem takiego problemu jest kupno wykładziny w kuponach. Na czym to polega?

Jak dobrać właściwy rozmiar wykładziny dywanowej?

Podczas wybierania odpowiedniego rozmiaru wykładziny dywanowej trzeba oczywiście wziąć pod uwagę dokładne wymiary podłogi w pomieszczeniu, w którym będzie ona później układana. Istotna jest przy tym zarówno długość pomieszczenia, jak i jego szerokość.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista i doradca klientów z Hurtowni Dywanów i Wykładzin Kamix w Tychach: Jeżeli planuje się zlecenie montażu wykładziny dywanowej komuś z zewnątrz, najlepiej jest to zrobić od razu w sklepie, w którym kupujemy samą wykładzinę, wtedy nie musimy się martwić o to, żeby dopasować jej dokładny rozmiar. Klienci, którzy kupują wykładziny dywanowe w naszej firmie bardzo często korzystają także z usług ich montażu. W takich przypadkach klient musi tylko wybrać odpowiedni rodzaj, grubość, kolor i wzór wykładziny, a resztą zajmujemy się już my.

Trudniejsze zadanie będziemy mieli, jeżeli sami będziemy chcieli się zająć montażem wykładziny dywanowej. Najczęściej decydują się na to osoby, które kupują wykładzinę do swojego prywatnego domu lub mieszkania.  W tym przypadku od razu warto jest zadbać o to, żeby przywieźć do swojego domu wykładzinę, która będzie przycięta dokładnie na potrzebny nam wymiar. To znacznie ułatwi nam później pracę przy montażu wykładziny i sprawi, że nie będziemy musieli się męczyć z jej przycinaniem.

Wykładziny kupony idealnym rozwiązaniem problemów

Wykładziny dywanowe są dostępne w sklepach i w hurtowniach z dywanami i wykładzinami w różnych postaciach. Klienci mogą się zdecydować na zakup wykładzinę w rolce, na wykładzinę w kwadratowych płytkach lub właśnie na wykładzinę w formie kuponów. Najkorzystniejszym rozwiązaniem dla klientów, którzy planują samodzielny montaż wykładziny będzie zakup wykładziny w płytkach lub właśnie będących tematem naszego artykułu kuponów.

Zwłaszcza wykładziny dywanowe kupony są wygodnym rozwiązaniem. Wykładziny w płytkach są bowiem dostępne w różnej wielkości kwadratach. Standardowo są to kwadratu o wielkości 50×50 lub 48×48 cm. Ich ułożenie będzie na pewno dużo łatwiejsze niż ułożenie wykładziny w rolce, ale i tak zapewne nie uda się takimi płytkami idealnie pokryć całej podłogi i będzie trzeba niektóre płytki na długość i na szerokość nieco przyciąć tak, żeby na pewno można było nimi całkowicie pokryć podłogę. Decydując się na wykładziny kupony otrzymujemy ze sklepu dokładnie tyle wykładziny, ile będzie nam potrzebne do pokrycia całej podłogi w pomieszczeniu. Ze sklepu otrzymujemy dokładnie dopasowane pod kątem wymiarów fragmenty wykładziny, którymi w łatwy sposób pokryjemy całą podłogę. Jest to więc bardzo wygodne rozwiązanie. Co więcej, niektóre sklepy i hurtownie wykładzin oferują nawet wykładziny w kuponach modeli, których nie posiadają aktualnie w magazynie. Także w tym przypadku klient otrzymuje po kilku dniach do swojego domu paczkę z kuponami, które będzie mógł łatwo zamontować na podłodze.