Dobry Styl > Porady > Wyposażenie hoteli, a liczba gwiazdek. Jakie elementy wpływają na standard hotelu?

Wyposażenie hoteli, a liczba gwiazdek. Jakie elementy wpływają na standard hotelu?

Data: 05.12.2018 Kategoria: Porady

Wybierając miejsca noclegowe goście kierują się takimi kryteriami jak lokalizacja, cena oraz wyposażenie hoteli. Elementy wchodzące w skład wyposażenia pokoi mają zatem ogromne znaczenie. Wpływają bowiem bezpośrednio na poziom standardu obiektu oraz liczbę gwiazdek. Decydują także o tym, czy gość zechce wrócić. Z naszego artykułu dowiesz się, jak to wygląda w praktyce.

Wyposażenie hoteli a liczba gwiazdek

W naszym kraju o liczbie gwiazdek decydują normy zawarte w rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy. W nim znajdziemy jasne wytyczne co do wyposażenia, jakie powinno się znajdować w pokojach hoteli z poszczególną liczbą gwiazdek. Obecność odpowiednich elementów wyposażenia to jeszcze nie wszystko, niezwykle istotna jest bowiem również ich jakość.

Jak wyjaśnia nasz rozmówca z firmy ALL4HOTELS, która specjalizuje się w sprzedaży produktów, pozwalających na kompleksowe wyposażenie hoteli oraz innych obiektów noclegowych:

Niezależnie od rodzaju elementów wyposażenia, ich jakość odgrywa ogromną rolę. Wpływa ona bowiem nie tylko na wygodę użytkowania przestrzeni hotelowej przez gości, ale również na prestiż całego obiektu. Ponadto zapewnia trwałość wyposażeniu, a co za tym idzie brak konieczności częstych jego napraw czy wymian. Stąd dokładamy wszelkich starań, aby w naszej ofercie dostępne były wyłącznie produkty, które pochodzą od renomowanych producentów oraz wyróżniają się wyłącznie bardzo dobrą jakością.

A zatem odpowiednie wyposażenie o odpowiedniej jakości decyduje o standardzie hotelu. Ujmując rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy w sprawie obiektów hotelarskich w jednym zdaniu, można powiedzieć, że im większy metraż pokoju i więcej elementów, wchodzących w skład jego wyposażenia, tym więcej gwiazdek.

Wyposażenie hoteli – elementy

Powierzchnia pokoju z pewnością w znacznym stopniu wpływa na komfort pobytu gości. Nie mniejsze znaczenie ma jego wyposażenie. Prócz standardowych mebli i akcesoriów, których obecność w pokoju hotelowym jest oczywista i nie musimy ich tutaj przywoływać, w skład wyposażenia mogą również wchodzić: biurka, fotele wypoczynkowe, garderoby, suszarka do włosów czy sprzęt do prasowania odzieży. O liczbie gwiazdek mogą decydować także takie elementy wyposażenia jak telewizor, telefon, sejf oraz minibar lub lodówka.

Właściwie wyposażony hotel z odpowiednio urządzonymi pokojami, w których goście mają dostęp do komfortowej strefy prywatnej, bezpośrednio wpływa na ich wrażenia z pobytu w danym obiekcie. W konsekwencji zaś hotel zyskuje kolejne pozytywne opinie oraz nowych i powracających klientów.