Dobry Styl > Wyposażenie > Wyposażenie wnętrz w stylu modern classic

Wyposażenie wnętrz w stylu modern classic

Data: 03.01.2019 Kategoria: Wyposażenie

Styl modern classic już samą swoją nazwą nawiązuje do ponadczasowej klasyki. W tego typu jasnych, przestronnych wnętrzach biała przestrzeń kontrastuje z elementami wyposażania wnętrza w eleganckich, stonowanych kolorach: czerni, beżu, ciemnych szarości, błękitu czy żółtego. Styl ten w ewidentny sposób nawiązuje do historii, inspirując się wnętrzami pałacowymi, zamkowymi czy XIX wiecznymi. Jak zatem wyposażyć wnętrza w stylu modern classic?

Omawiany styl łączy w sobie nawiązania do historii z próbą stworzenia jak najbardziej komfortowej, ergonomicznej i współczesnej przestrzeni. Wyrafinowane detale oraz dekory, charakterystyczne dla XIX wiecznych wnętrz, w stylu modern classic dostosowane zostały do sposobu współczesnego funkcjonowania. Spójrzmy zatem, jak wyposażyć wnętrza.

Kuchnie

Kuchnie w stylu modern classic to duże, jasne, otwarte przestrzenie, często z wyspą pośrodku. Podłogi najczęściej wykonane są z kamieni w czarno-białą mozaikę. Dominować będzie kamień, stal oraz proste fronty. Tradycyjne, klasyczne, drewniane, często białe szafki kontrastować będą z kamiennymi, współczesnymi blatami.

Pokój dzienny

Pokój dzienny to serce domu, miejsce wypoczynku oraz relaksu. Urządzony w stylu modern classic, wypełni się sofami o prostych, geometrycznych kształtach, jednak obitymi w welury lub grube sploty. Charakterystyczne będą liczne poduszki, sprzyjające odpoczynkowi i tworzące przytulną, miłą atmosferę. We wnętrzach modern classic znajdą się także komody oraz witrynki, wypełnione książkami lub stylowymi, eleganckimi filiżankami.

Jadalnia

W jadalni w stylu modern classic najważniejszy będzie stół, krzesła oraz kredens. Podobnie jak w wyżej opisanych przypadkach, elementy wyposażenia jadalni łączyć będą w sobie styl tradycyjny i współczesny. Blaty mogą być zatem marmurowe lub drewniane, ze szlachetnych gatunków drzew, z widocznymi słojami. Krzesła natomiast będą nawiązywać do stylu ludwikowskiego, przy czym ich kształt będzie nieco zmodyfikowany.

W jadalni w stylu modern classic nie może zabraknąć kredensu. Współczesne kredensy nawiązywać będą do tradycyjnych, jednak ich forma i materiały będą unowocześnione. To tam przechowywać będziemy rodową porcelanę.

Eleganckie komody, w stylu modern classic, znajdziemy między innymi w sklepie MAK Dekor.

Sypialnia

W miejsce klasycznej szafy stanie garderoba. Łóżko będzie miało natomiast za zadanie zapewnienie jak największego komfortu snu. Zapewni go wysoki materac w stylu kontynentalnym. Samo łóżko obite będzie natomiast eleganckimi tkaninami:

  • welurem
  • bawełną
  • lnem