Dobry Styl > Budowa i remont > Zabudowa wnęk przy pomocy płyt gipsowo-kartonowych

Zabudowa wnęk przy pomocy płyt gipsowo-kartonowych

Data: 29.07.2021 Kategoria: Budowa i remont

Pośród rozmaitych materiałów budowlanych istnieją takie, dzięki którym można zrealizować wiele różniących się od siebie prac. Przykładem są między innymi płyty gipsowo-kartonowe, które poza tym, że służą do stawiania ścian działowych, tworzenia sufitów czy zabudowy poddaszy, bardzo często są wykorzystywane do zabudowywania wnęk. Poznaj zalety płyt gipsowo-kartonowych i dowiedz się, dlaczego są one stosowne właśnie w tych celach.

Główne zalety płyt gipsowo-kartonowych

Płyty gipsowo-kartonowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród klientów. Jest to spowodowane ich szerokim zastosowaniem w zabudowanie mieszkalnej. Wykorzystując te materiały budowlane, można nie tylko postawić ściankę działową czy zrobić sufit podwieszany. Są one też idealne do zabudowywania wnęk, o czym nie każdy wie – podpowiada sprzedawca materiałów budowlanych pracujący w firmie GUT-BUD z Podolszyna.

Lista zalet płyt gipsowo-kartonowych, które świadczą o opłacalności ich wykorzystania, jest naprawdę długa. Oprócz tego, że mają one szerokie zastosowanie, to można je wykorzystywać w miejscach, w których występuje duże zawilgocenie – bez obaw, że stworzona przez nas konstrukcja ulegnie zniszczeniu. Płyty gipsowo-kartonoweodporne na negatywny wpływ wilgoci. Oznacza to, że kiedy zetkną się z czymś mokrym, nie pęcznieją i nie tworzą się na nich nieestetyczne, a poza tym naruszające stabilności całej konstrukcji, wybrzuszenia. Nawet duża wilgotność nie jest w tym przypadku problemem.

Warto też wspomnieć o tym, że pracy z tymi płytami może się podejmować zarówno profesjonalista, jak i laik, który chce zabudować wybraną wnękę w swoim domu. Płyty gipsowo-kartonowe montuje się w bardzo prosty sposób. Poza tym decydując się, że to właśnie z nich powstanie ściana oddzielająca naszą wnękę od reszty pomieszczenia, możemy się spodziewać szybkiego zakończenia pracy. Łatwość i szybkość montażu to nierzadko warunki wyboru danego materiału budowlanego spośród wszystkich dostępnych.

Równie istotne jest to, że płyty gipsowo-kartonowe są niepalne. Przekłada się to na konkretną, szczególnie ważną korzyść: kiedy w naszym domu wybuchnie pożar, stworzona wcześniej wnęka stanowić będzie barierę dla buchającego w reszcie pomieszczeń ognia. Stawianie na niepalne materiały budowlane ogranicza ryzyko ewentualnego rozprzestrzeniania się ognia, a to oznacza większe bezpieczeństwo zarówno dla nas, jak i dobrą ochronę dla naszego domu.

Zabudowa wnęki – gdzie znaleźć materiały do jej wykonania?

Te kilka powodów to tylko wybrane, na które można wskazać w kontekście wyboru odpowiednich materiałów budowlanych do stworzenia zabudowy wybranej wnęki. Niemniej są one wystarczające, by postawić właśnie na płyty gipsowo-kartonowe. Pamiętajmy jednak – zdecydowanie się na ten materiał to jedno, drugie to znalezienie odpowiednich płyt. Gdzie je znaleźć? Zawsze stawiaj na dobrą jakość, a tę gwarantują przede wszystkim sprawdzeni producenci: cenieni nie tylko wśród poszczególnych klientów, ale i w całej branży budowlanej.