Dobry Styl > Porady > Zajęcia indywidualne z angielskiego – dla kogo to dobre rozwiązanie?

Zajęcia indywidualne z angielskiego – dla kogo to dobre rozwiązanie?

Data: 19.06.2021 Kategoria: Porady

Osoby, które pragną nauczyć się języka obcego, często stoją przed dylematem, na jaki kurs się zdecydować? Zanim rozpoczniesz naukę, odpowiedz sobie na pytania, które pomogą sprecyzować, do czego będzie Ci potrzebny dany język. Jeśli już udało Ci się to określić, to sprawdź, w jaki sposób prowadzone są takie lekcje oraz jakie korzyści odniesiesz z indywidualnej nauki języka angielskiego.

Jak wyglądają indywidualne lekcje języka angielskiego? 

Wiele osób rozpoczynając naukę języka angielskiego, ma sprecyzowany cel. Jedni przygotowują się do egzaminów, drudzy chcą komunikatywnie się porozumiewać, a jeszcze inni uczą się w celu znalezienia lepszej pracy. Łatwiej te cele zrealizować, wybierając indywidualny tryb nauki. Na początku lektor ustali z Tobą  szczegółowy plan na najbliższy semestr, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom i poziomowi zaawansowania. Tak to wygląda na przykład w przypadku lekcji prowadzonych w Bradbury English School. Dzięki temu nauka będzie przyjemna i skuteczna. Indywidualne lekcje języka angielskiego są z pewnością atrakcyjną formą zajęć dla osób, które mają za mało czasu na uczestnictwo w standardowym kursie, a mimo tego nie chcą rezygnować z rozwijania swoich kompetencji językowych. A jak pewnie wszystkim wiadomo, regularność w nauce to podstawa. Szkoły językowe często oferują też lekcje indywidualne przez internet, co daje możliwość korzystania z nich w dogodnym dla siebie miejscu i czasie. W celu nauczenia się języka można również zdecydować się na konwersacje z native speakerem. To osoba, która uczy swojego ojczystego języka. Dzięki temu będziesz rozmawiać z prowadzącym cały czas w jego rodzimym języku i nauczysz się wykorzystywać dany język w praktyce. W dzisiejszych czasach nauka nie musi odbywać się przy biurku z podręcznikiem. Tylko od Ciebie zależy, jaką formę nauki wybierzesz.

Zalety indywidualnej nauki języka obcego

Rozpoczynając naukę języka angielskiego, wiele osób zastanawia się, na jaką formę lekcji się zdecydować. Szkoły językowe oferują różne kursy grupowe oraz zajęcia indywidualne z lektorem, które mają wiele zalet. Nauczyciel jest skupiony tylko na jednym uczniu, może dostosować materiał oraz tempo nauczania do jego potrzeb i możliwości. Przygotowując się do egzaminów, również warto skorzystać z indywidualnej nauki, ponieważ popełniane błędy są od razu korygowane, co pozwala uczniowi na szybsze robienie postępów. Wiele osób obawia się mówić w obcym języku, dlatego dodatkowym atutem nauki tylko z jedną osobą jest pokonywanie tej bariery. Rozmawiając z nauczycielem, oswajasz się z językiem, dzięki czemu późniejsze używanie go będzie dla Ciebie łatwiejsze.