Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Zakup firan przez internet. O czym warto pamiętać?

Zakup firan przez internet. O czym warto pamiętać?

Data: 06.11.2020 Kategoria: Wystrój wnętrz

Firanki w oknach to element dekoracyjny praktycznie w każdym domu i mieszkaniu. Zapewniają one nie tylko prywatność, ale są też ważnym elementem wykończenia wnętrza. Z powodzeniem można łączyć je z roletami i zasłonami, co w połączeniu tworzy przytulną i kameralną atmosferę. Firany kupowane przez internet to dobry sposób na oszczędność. Co więcej, oferta w sklepach internetowych oraz dostępność jest z reguły większa, niż w sklepach stacjonarnych.

Sprawdź dokładnie wymiar i kolor firanek

Pierwszym krokiem poprzedzającym wybór firanek jest zakup karnisza. Aby zawieszone na nich firanki prezentowały się jak najlepiej, karnisze powinny być dłuższe, o co najmniej 40 centymetrów od wnęki okna. Jeśli oprócz firan planujemy zawiesić również zasłony, wówczas różnica powinna być nieco większa – nawet do 80 centymetrów od wnęki. Długość firanek zawsze liczy się od połowy żabek na karniszu, natomiast jeśli korzystamy z przelotek, należy dodać 3 centymetry zapasu. Gdy firana ma być do ziemi, materiał powinien kończyć się 2 centymetry nad nią. Duże znaczenie ma też szerokość – tutaj musimy pamiętać, że w przypadku podwójnego marszczenia, musimy dwukrotnie pomnożyć długość karnisza i dodać około 10 centymetrów do obszycia boków.

Jak zauważa ekspert reprezentujący sklep internetowy z firanami i tekstyliami Polontex:

Kluczem do dobrego zakupu firan w internecie jest dokładnie przeczytanie opisu na stronie sklepu. W pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na wymiary, jakich szukamy i dostępne rozmiary. Warto uważnie przeczytać podany kolor przy produkcie, gdyż monitor nie zawsze oddaje w pełni rzeczywistość, dlatego przy zakupie białej firany możemy dostać ją, np. pożółkłą. Dla pewności można obejrzeć też firankę na ekranie smartfona.

Kupuj w zaufanym sklepie internetowym

Przed zamówieniem firan, warto wybrać sklep internetowy, który cieszy się dobrymi opiniami. Dzięki temu zyskamy pewność, że sklep faktycznie dostarcza towar wysokiej jakości i zgodny z opisem. Warto skorzystać także z porównywarek cenowych, systemów aukcyjnych, czy specjalnych platform do wyrażania opinii.

Zgodnie z polskim prawem przy zakupach dokonywanych na odległość, mamy prawo w ciągu 14 dni od daty otrzymania przesyłki, odstąpić od zakupu. Sklep internetowy z firanami też musi przestrzegać tych przepisów. Jeśli w regulaminie nie pozwala on na zwrot, wówczas lepiej nie robić w nim zakupów.

Wybierz polskiego producenta firan!

Miłośnicy firan produkowanych w Polsce dobrze wiedzą, że jakość i styl tych wyrobów są nie do podrobienia. Z tego względu nie tylko Polacy decydują się na wybór lokalnych producentów. Do zalet polskich firan należy zróżnicowana kolorystyka, wysoka jakość szycia, starannie wyselekcjonowane materiały, dostępność w wielu rozmiarach, czy ciekawe wzornictwo. Firany produkowane w Polsce są znane na całym świecie właśnie z niebanalnego wzornictwa, które często inspirowane jest regionalną sztuką i kulturą. Do wyboru mamy także klasyczne firany gładkie, jednokolorowe, a także kolorowe, które często wybierane są do pokojów dziecięcych, np. firanki Disneya. Ciekawą opcją są również modele łukowe, makarony, sznurki, czy frędzle, które stwarzają wiele możliwości aranżacji przestrzeni okiennej.