Dobry Styl > Porady > Zakup kosmetyków organicznych. Gdzie ich szukać?

Zakup kosmetyków organicznych. Gdzie ich szukać?

Data: 07.06.2019 Kategoria: Porady

Kosmetyki organiczne nieustannie zdobywają nowych amatorów, a ich popularność rośnie wraz ze świadomością współczesnych ludzi. Coraz bardziej zwracamy się w stronę Natury i coraz częściej sięgamy po produkty, które powstają w oparciu o składniki pochodzenia organicznego. Gdzie można znaleźć wysokiej jakości kosmetyki organiczne? Od kogo najlepiej je kupować?

Kosmetyki organiczne

Nim przejdziemy do odpowiedzi na wyżej postawione pytania, nieco uwagi poświęcimy samym kosmetykom organicznym. Z uwagi na szybko rosnącą popularność, na rynku kosmetycznym możemy znaleźć bardzo bogatą ofertę produktów. Często jednak zdarza się, że pomimo obecności w ich nazwie terminu „kosmetyki organiczne”, preparaty te w istocie nimi nie są. Jak nie dać się oszukać? Na co zwrócić uwagę przy wyborze kosmetyków?

Aby nie dać się oszukać, należy sprawdzać ich skład. Kosmetyki tego typu tworzone są bowiem ze składników, które w minimum 90% są pochodzenia organicznego. To zaś oznacza, że pozyskiwane są one z naturalnych surowców, będących owocami zbiorów ekologicznych upraw kontrolowanych. Tylko takie składniki mogą być wolne od pestycydów i negatywnego wpływu sztucznego nawożenia.

To jeszcze nie wszystko. Kosmetyki organiczne to produkty w pełni ekologiczne. Oprócz tego, że same powstają bez szkody dla Matki Ziemi i nas, ekologiczne są również ich opakowania. A to w praktyce oznacza, że są one biodegradowalne.

Gdzie najlepiej kupować kosmetyki organiczne?

Obecnie najlepszym źródłem kosmetyków organicznych jest sieć Internet. W niej możemy bowiem znaleźć niemal wszystko, czego potrzebujemy, a wirtualne zakupy stanowią niezwykle wygodne rozwiązanie.

W sieci, tak jak i w realnym świecie, musimy jednak zachować czujność i sprawdzać skład produktów. Czy to wystarczy? Czy jest jeszcze coś, na co warto zwrócić uwagę w trackie poszukiwań kosmetyków organicznych?

Tak. Nawet jeśli preparat będzie w pełni organiczny, to dla naszej skóry i włosów liczy się także ich receptura oraz przebieg procesu produkcyjnego. Co to oznacza w praktyce?

O odpowiedź poprosiliśmy specjalistkę, naszą rozmówczynię z firmy Energy, która od wielu lat zajmuje się tworzeniem kosmetyków organicznych:

Nasze preparaty pielęgnujące powstają w oparciu o receptury, przy tworzeniu których swój udział mają zarówno eksperci z kręgów medycyny konwencjonalnej, jak i naturalnej. Najnowsze odkrycia naukowe skutecznie łączymy z tradycyjną medycyną naturalną oraz filozofią. Tylko w ten sposób możemy skutecznie zadbać o zdrowy i piękny wygląd naszych klientów. Skuteczna pielęgnacja zaś to taka, u podstaw której leży przekonanie, że każdy z nas stanowi nierozłączną całość ciała i psychiki. I my o te aspekty dbamy wprowadzając element aromaterapii do naszych kosmetyków.  

Jak widać, kosmetyk to nie tylko substancja, której zadaniem jest dbanie o to, co fizyczne i widoczne gołym okiem. Zdrowy i piękny wygląd zawsze idzie w parze z dobrostanem i odpowiednim poziomem wewnętrznej harmonii każdego z nas.

A zatem jeśli chcemy zadbać o siebie, zróbmy to właściwie – korzystajmy z kosmetyków organicznych, powstających w oparciu o naturalne składniki najwyższej jakości oraz holistyczne receptury, tworzonych przez osoby, których starania wybiegają poza strefę ekonomii, skupiającej się na zysku. Wybierajmy tych producentów, którzy na pierwszym miejscu stawiają nas, swoich klientów i ich dobro. Wówczas możemy mieć pewność, że zadbamy o siebie w sposób odpowiedni i kompleksowy.