Dobry Styl > Budowa i remont > Zalety automatycznych bram garażowych

Zalety automatycznych bram garażowych

Data: 20.09.2021 Kategoria: Budowa i remont

Brama garażowa jest elementem wyposażenia domu, który ma duże znaczenie dla estetyki i bezpieczeństwa budynku. Coraz bardziej popularne są bramy z napędem, które poza powyższymi walorami cechują się jeszcze komfortem użytkowania. Dokonując optymalnego wyboru, należy zastanowić się nad wszystkimi zaletami i wadami omawianego rozwiązania, a także rodzajami bram garażowych.

Estetyka

Automatyczna brama garażowa jest rozwiązaniem podnoszącym walory danego budynku. Dzięki szerokiemu wyborowi kolorystyki i wzornictwa bramy stanowi doskonałe dopełnienie obiektu. Bogata oferta producentów bram sprawia, że z łatwością można dopasować konkretne rozwiązanie do najbardziej wymagających klientów i warunków, w jakich ma ona funkcjonować.

Bezpieczeństwo

Brama automatyczna podnosi poziom bezpieczeństwa budynku, ułatwia chronienie mienia oraz osób przed włamaniem. Ważne jest również zagadnienie bezpieczeństwa użytkowania, które jest zapewnione dzięki spełnieniu przez urządzenie rygorystycznych norm. Brama posiada wiele zabezpieczeń i wzmocnień, np. ryglowane klamki, podwójne profile. To również bezpieczeństwo wynikające z szybszego wjazdu na teren posesji z ruchliwiej drogi, na której kierowca blokowałby ruch, gdyby musiał ręcznie otworzyć swoją bramę.

Wygoda

Automatyczna brama garażowa wiąże się z komfortem użytkowania. Dzięki niej zostaje bowiem wyeliminowana konieczność samodzielnego, ręcznego otwierania drzwi garażowych bądź bramy wjazdowej. Czynność manualną zastępuje tu pilot oraz automatyka przez niego uruchamiana. Dzięki napędowi otwarcie i zamknięcie bramy zajmuje na ogół kilkanaście sekund, a kierowca nie musi wychodzić z samochodu.

Automatyczne otwieranie i zamykanie bramy ma szczególne znaczenie w przypadku niesprzyjającej aury (ulewnego deszczu, silnego mrozu), a także w przypadku podróżowania z małymi dziećmi, których nie trzeba zostawiać samych w pojeździe na czas manualnego otwarcia skrzydeł.

Pozostałe walory

Automatyczne bramy garażowe funkcjonują również w przypadku przerw w dostawie energii elektrycznej, co zapewnia niezależne zasilanie awaryjne. Nie występuje tu zatem ryzyko braku możliwości wyjazdu lub wjazdu na posesję w związku z taką awarią.  W przypadku problemów, serwis bramy można powierzyć np. profesjonalistom z firmy Styl S.C.

Bramy garażowe z automatycznym systemem otwierania i zamykania wymagają zaledwie utrzymywania ich w czystości i we właściwym stanie technicznym, a także okresowego smarowania ruchomych elementów.