Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Zalety blatów granitowych

Zalety blatów granitowych

Data: 20.01.2018 Kategoria: Wystrój wnętrz

Współczesne kuchnie to pomieszczenia zaaranżowane w każdym calu – pod względem praktycznym, jak również estetycznym. Swoistym wyrażeniem obu tych cech – niezaprzeczalnej jakości użytkowej oraz nadzwyczaj schludnego wyglądu – są realizacje z granitu. Granitowe blaty to obecnie jedne z najmodniejszych i najbardziej pożądanych elementów wyposażenia mebli kuchennych. Ich popularność wynika z zalet, obok których nie można przejść obojętnie. Cóż to za zalety? Najważniejsze z nich prezentujemy poniżej.

Wyjątkowa estetyka

Blaty granitowe doskonale sprawdzają się przy stylizacjach nowoczesnych, jak również tych stricte tradycyjnych. Kamień dostępny jest w wielu ciekawych odcieniach i kolorach – od powszechnie kojarzonych eleganckich czerni i szarości, po ciepłe odcienie beżu oraz efektowne barwy złota. Niezależnie od tego na jaką kolorystykę blatu ostatecznie się zdecydujemy, całość realizacji będzie prezentować się niezwykle szykownie i bardzo stylowo.

Naturalna wytrzymałość

Granit to kamień cechujący się naturalną wytrzymałością. Blaty tego typu są twarde i umożliwiają krojenie bez użycia deski. Odporność na wysokie temperatury sprawia, że na powierzchni blatu możemy stawiać rozgrzane garnki (choć oczywiście lepiej stosować podstawki ochronne). Materiał nie podlega też oddziaływaniu wilgoci i kwasów, pochodzących między innymi z artykułów spożywczych – soków, cytryny, keczupu czy octu.

Prostota pielęgnacji

Odpowiednio zaimpregnowany blat granitowy jest prosty w pielęgnacji. Wystarczy korzystać z odpowiednich preparatów czyszczących, dedykowanych dla tego typu materiału. Dozwolona jest też woda (pod warunkiem, że nie jest destylowana i mineralna). Należy unikać agresywnej chemii oraz substancji żrących. Ewentualne ubytki w kamieniu (powstałe np. pod wpływem uderzeń ciężkich przedmiotów) można szybko uzupełnić i wypolerować.

Uniwersalność wykonania

Blat granitowy może być wykonany zgodnie z indywidualnym życzeniem klienta, na określony wymiar i kształt. Dzięki temu wyrób pasuje do mebli w kuchni i tworzy z nimi spójną całość. Na rynku istnieje wiele firm i zakładów, oferujących blaty z granitu. Najlepiej, gdy postawimy na te o ugruntowanej renomie. Świetny przykład stanowi firma MARWEN, dysponująca szerokim wyborem blatów granitowych do wnętrz kuchennych i łazienkowych.