Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Zalety ceramiki bolesławieckiej

Zalety ceramiki bolesławieckiej

Data: 01.03.2019 Kategoria: Wystrój wnętrz

Ceramika kojarzy nam się powszechnie z wyrobami z Dalekiego Wschodu. Tymczasem to właśnie z Polsce znajduje się jeden z najbardziej znanych na świecie ośrodków produkcji wyrobów ceramicznych. Chodzi oczywiście o Bolesławiec, w którym ceramika wytwarza jest już od XIV wieku. Wielowiekowa tradycja oraz niebywały kunszt powodują, że wyroby z tego rejonu cieszą się ogromną popularnością. Dlaczego warto je nabyć?

Ozdoba każdego domu

Tym, co wyróżnia ceramikę bolesławiecką, jest jej przyjemna dla oka estetyka, czerpiąca pełnymi garściami zarówno z tradycyjnego wzornictwa, jak i nowoczesnego designu. Z tego powodu wyroby te – dostępne między innymi w ofercie fabryki Manufaktura – znajdą miejsce w każdym domu, niezależnie od tego, jaki styl preferujemy. Na uwagę zasługuje fakt, że wyroby pochodzące z Bolesławca są zazwyczaj ręcznie formowane i dekorowane przy pomocy metody stempelkowej. To powoduje, że każdy z nich posiada unikatowy charakter – nie ma dwóch identycznych wyrobów, co znacząco podnosi ich artystyczną wartość. Każde naczynie z ceramiki zostało zaprojektowane przez najlepszych projektantów i wykonane przez wykwalifikowanych rzemieślników z wieloletnim doświadczeniem. To najwyższa gwarancja jakości, którą doceniają odbiorcy na całym świecie.

Wysoka trwałość

Wysoka jakość gliny garncarskiej, której złoża odkryto na terenie Bolesławca osiem wieków temu, a także odpowiedni proces produkcji sprawiają, że gotowe wyroby charakteryzują się bardzo wysoką trwałością i odpornością na czynniki zewnętrzne, między innymi detergenty i wysokie temperatury. Naczynia z ceramiki bolesławieckiej możemy myć w zmywarce bez ryzyka ich uszkodzenia, a także używać w piekarnikach i kuchenkach mikrofalowych.

Doskonały prezent na każdą okazję

Uroda oraz funkcjonalność ceramiki bolesławieckiej czyni z niej idealny prezent na różne okazje – na przykład na ślub. Naczynia te z powodzeniem służą przez lata i mogą zostać przekazane kolejnym pokoleniom, dlatego stanowią świetną inwestycję.

Szeroki wybór

W ofercie producentów ceramiki znajdziemy setki wzorów talerzy, filiżanek, kubków, dzbanków, pater, miseczek i innych produktów, niezbędnych w każdej kuchni i jadalniCeramika bolesławiecka to nie tylko naczynia – możemy też zostać właścicielami wykonanych z niej akcesoriów łazienkowych, lamp, wazonów, pojemników i elementów dekoracyjnych. Dzięki nim stworzymy w naszym domu wyjątkową, ciepłą atmosferę.