Dobry Styl > Porady > Zalety działki nad jeziorem

Zalety działki nad jeziorem

Data: 08.01.2019 Kategoria: Porady

Szukając sposobu na wykorzystanie zebranych oszczędności, wiele osób inwestuje w nieruchomości. Zazwyczaj wybór pada na mieszkania, które można wynająć i w ten sposób uzyskać pasywny dochód. Czy to jedyny sposób, żeby spożytkować swoje fundusze i mieć z tego zysk? Oczywiście, że nie. Alternatywnym rozwiązaniem jest kupno działki w atrakcyjnym miejscu, na przykład nad jeziorem. Co możemy w ten sposób zyskać?

Idealne miejsce do mieszkania

Działki w pobliżu jezior, takie jak te dostępne w ofercie firmy Inland Bimo Property, to doskonałe miejsca do zbudowania własnego domu. Zlokalizowane w Kobylance działki, w zacisznej okolicy jeziora Miedwie, które szczególnie w okresie letnim jest miejscem bardzo atrakcyjnym pod względem rekreacyjnym. Kobylanka mieści się pomiędzy Stargardem a Szczecinem, dojazd do pierwszego miasta zajmuje około 8 minut, do drugiego – 20. Cisza, spokój i okoliczna zieleń czynią z tego miejsca idealną lokalizację do zamieszkania przede wszystkim dla rodzin z małymi dziećmi i osób starszych.

Odpoczynek na łonie natury

Nie ulega wątpliwości, że dla wielu osób posiadanie własnej działki nad jeziorem jest atrakcyjne głównie z powodu możliwości rekreacyjnych, jakie daje. Po zbudowaniu na działce domku wypoczynkowego, możemy tam w każdej chwili przyjechać z całą rodziną bądź gronem znajomych. Nie musimy w tym celu robić szczególnych planów wakacyjnych – wystarczy wygospodarować sobie kilka dni wolnego i spakować najpotrzebniejsze rzeczy, żeby cieszyć się wypoczynkiem w przytulnych, domowych warunkach, które sami sobie stworzymy. Bez rezerwacji, bez opłat za pobyt ale za to ze wszystkimi wygodami, jakich potrzebujemy. Wypoczynek nad jeziorem to doskonała okazja do skorzystania z atrakcji, które są nam niedostępne na co dzień, na przykład wędkowania czy kajaków. Na własnej działce możemy również uprawiać warzywa i owoce – jest to zatem doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, a przy tym pragnąć zrobić coś dla swojego zdrowia.

Działka jako inwestycja

Działka z domkiem nad jeziorem to nie tylko miejsce wypoczynku, ale również dobry pomysł na zainwestowanie swoich funduszy. Dość powszechnym trendem jest wynajmowanie swoich nieruchomości w takich miejscach. Chętnych do skorzystania z ofert wynajmu nie brakuje, bowiem domek jest nie tylko atrakcyjnym miejscem do spędzenia wolnego czasu, ale również do organizowania różnego rodzaju imprez, takich jak wieczory kawalerskie. Kiedy więc sami nie korzystamy z domu nad jeziorem, może on przynieść nam całkiem spory pasywny dochód.