Dobry Styl > Ogród > Zalety i zastosowanie sztucznej trawy        

Zalety i zastosowanie sztucznej trawy        

Data: 03.08.2021 Kategoria: Ogród

Nie ulega wątpliwości, że zielony i bujny trawnik to marzenie każdego posiadacza ogrodu. Niestety w większości przypadków utrzymanie estetycznej posesji to trudna czynność, która wymaga pracochłonnych prac pielęgnacyjnych. Z tego powodu dużą popularnością cieszy się montaż syntetycznej trawy, którą nie sposób odróżnić od jej naturalnego odpowiednika. Dlaczego warto zamontować sztuczną trawę i gdzie można ją wykorzystać? Sprawdźmy.

Sztuczna trawa — jakie zalety ma jej montaż?

Główną korzyścią, jaką niesie za sobą ułożenie syntetycznej trawy, z całą pewnością jest jej estetyczny wygląd. Charakteryzuje się ona głębokim zielonym kolorem i idealnie podciętymi włóknami, które już na pierwszy rzut oka przyciągają wzrok. W porównaniu do naturalnej trawy nie wymaga ona praktycznie żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie trzeba jej kosić ani podlewać, dzięki czemu można zaoszczędzić na rachunkach za wodę, zwłaszcza w letnich sezonach, kiedy naturalna trawa wymaga nadmiernego podlewania.

Sztuczna trawa jest odporna na działanie negatywnych czynników atmosferycznych, takich jak zmienne temperatury czy promienie słonecznie, a co za tym idzie, efektownie zdobi ogród lub taras przez cały rok. Dodatkowo jest bardzo miękka i przyjemna w dotyku, a co więcej pozostaje całkowicie bezpieczna dla środowiska i ludzi, co sprawia, że bez wątpienia przypadnie do gustu dzieciom uwielbiającym chodzić boso po trawie.

Warto również wspomnieć o tym, że na popularność syntetycznego trawnika wpływa jego stosunkowo prosty montaż, który można wykonać samodzielnie, podążając za instrukcją. W efekcie już od pierwszego dnia zakupu można cieszyć się jego pięknym wyglądem.

Gdzie można położyć sztuczną trawę?

Sztuczny trawnik przede wszystkim z powodzeniem wykorzystywany jest na nawierzchniach krajobrazowych, takich jak ogródki przydomowe i mieszkalne, przestrzenie przy posesjach czy działkowe ogródki. W szczególności sprawdzi się w miejscach narażonych na nadmierną eksploatację, która uniemożliwiała wyrośnięcie gęstej trawy. Coraz częściej zdobi balkony i tarasy, na których maskuje wszelkie nierówności terenu, a także wprowadza do mieszkania odrobinę natury i ciepłego klimatu.

Ze względu na miękkość sztucznego trawnika dostępnego w DK-SHOP znajduje on również zastosowanie do zaaranżowania domowego placu zabaw, boiska dla starszych dzieci czy jako przestrzeń użytkowa wokół basenu. Co ciekawe, część osób decyduje się na urozmaicenie pokoju dziecięcego i zamontowanie trawy w jego wnętrzu, która daje dziecku namiastkę natury w deszczowe i zimne dni.