Dobry Styl > Porady > Zalety korzystania z usług taksówkarskich

Zalety korzystania z usług taksówkarskich

Data: 24.04.2019 Kategoria: Porady

Jeszcze kilkanaście lat temu regularne korzystanie z usług taksówkarskich bywało postrzegane jako luksus, na który nie każdy może sobie pozwolić. Dzisiaj taksówki stanowią stały element krajobrazu polskich miast. Wiele osób wciąż jednak nieco sceptycznie podchodzi pomysłu jeżdżenia nimi, zwłaszcza odkąd pojawiły się niektóre alternatywne usługi przewozowe. W poniższym artykule udowadniamy, że jazda taksówką często jest najlepszym rozwiązaniem.

Z pewnością okaże się nim w sytuacji, gdy nie mamy prawa jazdy lub nie dysponujemy własnym autem (nawet chwilowo, choćby w związku z oddaniem go do warsztatu), a jazda komunikacją miejską z różnych powodów nie wchodzi w grę. Sytuacją taką może być na przykład chęć wybrania się na elegancką kolację. Wytworny ubiór i buty na obcasach w tramwaju czy autobusie raczej się nie sprawdzą, zwłaszcza gdy na przystanek trzeba podejść kawałek piechotą, a na dworze szaleją deszcz ze śniegiem.

Szybciej i wygodniej

Taksówka podjedzie niemal pod same drzwi, w niej zaś gwarantowane mamy miejsce siedzące. Przemieści się także z punktu A do punktu B, pokonując optymalną, a nie wyznaczoną przez urzędników trasę (najeżoną w dodatku niekiedy przesiadkami), dzięki czemu do miejsca docelowego dostaniemy się znacznie szybciej, niż korzystając z transportu publicznego. W tym ostatnim kłopotliwą sprawą bywa często też większy bagaż, który z łatwością umieścimy za to w bagażniku taksówki.

Nie tylko z tego względu zresztą jest ona najlepszym wyborem chociażby wówczas, gdy chcemy się dostać na lotnisko albo z lotniska do domu czy hotelu. Znika wszak również problem zaparkowania samochodu, stanowiący zmorę także wielu osób pracujących bądź mieszkających w centrum miasta. Wszystkie nakreślone do tej pory zalety korzystania z usług taksówkarskich sprawiają, że taxi to opcja wybierana nie tylko „na specjalne okazje”, ale też coraz częściej na co dzień.

Rumaki nocnych kowbojów

Tym bardziej że taksówkę zamówić można niezależnie od jakiegokolwiek rozkładu jazdy, o praktycznie dowolnej porze dnia i nocy. Zwłaszcza w tym drugim przypadku, gdy tramwaje i autobusy jeżdżą rzadko, a w ciemności robi się mniej bezpiecznie, taxi staje się optymalną opcją dla osób wracających chociażby z zakrapianych imprez. Ponieważ licencjonowany taksówkarz doskonale zna miasto, po którym się porusza (musi zdać wcześniej z tego egzamin!), nie będzie trzeba tłumaczyć mu, jak trafić pod wskazany adres, co po kilku głębszych może być problematyczne.

Solidna firma

Nawet na trzeźwo jednak potrafi być irytujące, zwłaszcza jeśli mamy głowę zaprzątniętą innymi sprawami (bo np. przygotowujemy się do ważnego spotkania). Stąd też taksówka będzie lepszym wyborem niż popularne w ostatnim czasie usługi przewozowe świadczone zwykle przez obcokrajowców, którzy ślepo wierzą internetowej nawigacji – co często kończy się np. jazdą pod prąd, zatrzymaniem przez policję i niepotrzebnym wydłużeniem czasu przejazdu! Warto też pamiętać, że „prawdziwe” taksówki mają prawo korzystać z rozlicznych przywilejów, takich jak możliwość jazdy buspasem czy niektórymi ulicami zamkniętymi dla pojazdów nieoznakowanych.

Dojedziemy nimi także bezpiecznie na miejsce nawet wtedy, gdy nie znamy danego miasta, bo dopiero co się w nim zjawiliśmy. Dowiemy się też najpewniej, gdzie warto zjeść i co warto zwiedzić. Ważne tylko, by zdać się na sprawdzoną korporację, która funkcjonuje na rynku już od wielu lat. Świetnym tego przykładem jest choćby Stowarzyszenie Kierowców TELETAXI Katowice świadczące usługi na Śląsku nieprzerwanie od 1989 roku. Zaufana firma to gwarancja nie tylko uczciwości i rzetelności, ale też wysokiej kultury osobistej oraz elastycznego podejścia do potrzeb klienta i jego oczekiwań.