Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Zalety mebli na kółkach

Zalety mebli na kółkach

Data: 22.05.2020 Kategoria: Wystrój wnętrz

Meble na kółkach są ciekawym rozwiązaniem dla klientów, którzy poza estetyką cenią sobie funkcjonalność. Kółka do mebli mają wiele zalet, a przede wszystkim pozwalają na swobodne przesuwanie mebli w przestrzeni domowej czy biurowej. Jakie jeszcze korzyści wiążą się z korzystaniem mebli na kółkach? Jakie rodzaje kółek do mebli wyróżniamy? W naszym artykule odpowiadamy na te pytania!

Korzyści z montowania kółek do mebli

Zacznijmy od zalet montowania kółek do mebli. O jednej – najważniejszej – już wspomnieliśmy. To oczywiście możliwość przemieszczania mebli w dowolne miejsce.
Pozostałe zalety mebli na kółkach:

  • możliwość szybkiej zmiany aranżacji wnętrza,
  • możliwość kreatywnego zarządzania przestrzenią, co jest szczególnie istotne w niewielkich pomieszczeniach,
  • uniknięcie urazów kręgosłupa – meble mogą być bardzo ciężkie! Po co je nosić, kiedy można w prosty sposób przesunąć je po podłodze?
  • zapobieganie rysom na podłodze,
  • łatwiejsze sprzątanie zakamarków. Możemy odsunąć meble i dokładnie posprzątać każdy kąt,
  • ułatwienie codziennych czynności. Kiedy np. potrzebujemy stolika w innym miejscu, wygodnie go przestawiamy,
  • różnorodność kółek do mebli.

Warto również podkreślić, że nie musimy kupować mebli na kółkach – bez problemu zamontujemy kółka samodzielnie. Wystarczy, że dobierzemy odpowiedni produkt do konkretnego mebla, a będziemy mogli sporo zaoszczędzić – dodaje nasz rozmówca z firmy Stawik.

Kółka do mebli – dostępne rozwiązania

Firmy zajmujące się produkcją kółek do mebli oferują nam szereg różnorodnych rozwiązań. Kółka mogą różnić się średnicą, wytrzymałością, materiałem, z którego są wykonane oraz sposobem mocowania. Podział kółek ze względu na sposób mocowania dodatkowo wyróżnia kółka wyposażone w trzpienie gwintowe, trzpienie z tulejką oraz blaszki. Jeśli zaś chodzi o tworzywo kółek, na szczególną uwagę zasługują kółka gumowe! Dlaczego? Meble na kółkach gumowych zapewniają komfort i bezpieczeństwo. Są optymalnym rozwiązaniem, które każdemu przypadnie do gustu.

Meble na kółkach gumowych

Meble na kółkach gumowych po pierwsze nie rysują podłogi. Można je stosować na każdego rodzaju powierzchniach – również na panelach, drewnie czy płytkach ceramicznych. Kółka gumowe nie pozostawiają żadnych śladów, przetarć ani zarysowań. Do tego nie ślizgają się, dlatego pozytywnie wpływają na bezpieczeństwo korzystania z mebli na kółkach. Meble na kółkach gwarantują też cichą pracę. Możemy przesuwać je w dowolne miejsce, nie generując przy tym żadnego hałasu. Musimy jedynie pamiętać, aby raz na jakiś czas wyczyścić kółka z kurzu i osadu, który może blokować mechanizm. Wybierz meble na kółkach i ciesz się z wygody, jaką zapewniają!