Dobry Styl > Wyposażenie > Zalety posiadania automatyki do bram ogrodzeniowych

Zalety posiadania automatyki do bram ogrodzeniowych

Data: 10.07.2017 Kategoria: Wyposażenie

Posiadanie domu wiąże się z koniecznością wykonania ogrodzenia oraz wstawienia bramy ogrodzeniowej. Możemy wybrać bramę manualną, której koszty nie są wysokie. Będzie to wystarczające rozwiązanie, kiedy nie korzystamy z niej na co dzień, ponieważ częściej wybieramy komunikację miejską. Kiedy jednak codziennie wyjeżdżamy spod domu samochodem, znacznie bardziej komfortowe okazują się bramy automatyczne.

Dlaczego warto wybrać bramę automatyczną?

Komfort to główna, ale nie jedyna zaleta inwestycji w automatykę do bram ogrodzeniowych. Jakie jeszcze korzyści wiążą się z podjęciem decyzji o automatycznej bramie wjazdowej?

  • Szybkie otwieranie bramy – nie musimy wychodzić z samochodu, aby otworzyć, a następnie zamknąć bramę. Szczególnie nieprzyjemne jest to podczas zimy, kiedy na dworze panują ujemne temperatury albo jesienią, gdy deszcz potrafi padać kilka dni z rzędu. Dzięki automatyce brama otwiera się szybko, wystarczy kilkanaście sekund, ale dokładny czas zależy od parametrów konkretnej bramy. Również, kiedy przyjadą do nas goście, nie będziemy musieli wychodzić z domu, aby otworzyć ogrodzenie. Nie będziemy siłować się z wielokrotnie bardzo ciężkimi skrzydłami bramy. Tym bardziej, że im szerszy wjazd, tym większe i cięższe będą te skrzydła
  • Bezpieczeństwo użytkowania – nie ma obaw, że brama zamknie się, kiedy na jej drodze znajdzie się jakaś przeszkoda, np. rowerek pozostawiony przez nasze dziecko. Takie bramy wyposażone są w systemy wykrywania przeszkód. Dodatkowo, jeżeli prosto z podjazdu wyjeżdżamy na ulicę, nie będziemy zmuszeni zostawiać samochodu na ruchliwej drodze, aby zamknąć bramę
  • Prosty montaż – wbrew pozorom automatyka do bram ogrodzeniowych nie jest trudna w montażu. Musimy tylko dostosować się do załączonych instrukcji, a w razie potrzeby możemy skorzystać z pomocy producenta ogrodzeń, który świadczy również usługi związane z instalowaniem bram.

Koszt bramy automatycznej

Wiele osób martwi się kosztem bramy automatycznej. Chciałyby wykorzystać to rozwiązanie we własnym domu, ale z drugiej strony – obawiają się dużego wydatku.

Automatyka do bramy ogrodzeniowej może być dla nas sporym kosztem, ale kiedy weźmiemy pod uwagę zalety korzystania z bram automatycznych, pieniądze przestają mieć tak duże znaczenie. Komfort użytkowania z bramy automatycznej docenimy już pierwszego dnia, a ogrodzenia są dobrze zabezpieczone przed korozją, dlatego będą nam służyć przez lata – komentuje nasz ekspert z firmy Stalex.

Warto sprawdzić ofertę sprawdzonych producentów i wybrać wysokiej jakości produkt.