Dobry Styl > Porady > Zalety pracy w Holandii

Zalety pracy w Holandii

Data: 01.08.2018 Kategoria: Porady

Holandia to popularny kierunek wśród osób poszukujących pracy za granicą. Zachód nieustannie kusi nas lepszymi zarobkami i dobrymi warunkami do życia i rozwoju, tak zawodowego, jak i osobistego. Praca za granicą faktycznie może opłacić się pod względem finansowym, a ponadto wzbogacić o nowe doświadczenia, kontakty i wiedzę. Dlaczego na swoje miejsce za granicą warto wybrać właśnie Holandię?

Zarobki i perspektywy

Nie ulega wątpliwości, że głównym powodem, dla którego poszukujemy pracy za granicą, są pieniądze. Zwłaszcza Zachód Europy ma do zaoferowania wysokie zarobki. Pod tym względem Holandia plasuje się na wysokim miejscu, zapewniając bardzo dobre warunki zatrudnienia. Nawet słabo opłacane w Polsce zawody, takie jak monter, spawacz czy pracownik marketu, w kraju tulipanów wiążą się z godnym wynagrodzeniem. Nie bez znaczenia jest również nastawienie władz zagranicznych państw do zatrudniania obcokrajowców. Holandia chętnie współpracuje z pracownikami z za granicy, stwarzając dogodne warunki zatrudnienia bez barier w postaci przeszkód formalnych i innego rodzaju ograniczeń. Zaletą zatrudnienia w Holandii jest też szeroki wybór ofert pracy. Do wyboru są zarówno prace typowo sezonowe, np. w szklarniach, przy zbieraniu i sortowaniu owoców, jak również dostępne są tam długoterminowe propozycje zatrudnienia, np. w logistyce, na działach handlowych i produkcyjnych. Znalezienie pracy w Holandii będzie proste, zwłaszcza, jeśli skorzystamy z usług profesjonalnej agencji pracy tymczasowej.

Ciekawy kraj

Życie za granicą to jednak nie tylko praca, ale także rozrywka, poszerzanie horyzontów i nawiązywanie znajomości. Holandia stwarza do tego idealne warunki. Na uwagę zasługują w szczególności walory turystyczne tego kraju. Tulipany, wiatraki i przejażdżki rowerowe, a wszystko to pośród malowniczych krajobrazów – nie ulega wątpliwości, że Holandia jest krajem pełnym uroku. Obok tej sielskiej atmosfery funkcjonują nowoczesne ośrodki miejskie ze stolicą na czele. W Amsterdamie i innych większych miastach czeka na nas bogata oferta kulturalna, rozrywkowa i kulinarna. Muzea, galerie, restauracje, parki rozrywki – w Holandii ciężko się nudzić. Nie bez znaczenia jest również przyjazne usposobienie samych Holendrów.

Co jeszcze?

Jakie są inne zalety pracy w Holandii?

Dla wielu osób istotne znaczenie ma odległość do Polski. – Mówi przedstawiciel agencji pracy Beetsma. – Holandia leży stosunkowo blisko naszej ojczyzny, a dojazdy ułatwiają dobre drogi i dogodne połączenia, np. autobusowe. Ważna kwestią jest również komunikacja. W Holandii, multikulturowym państwie, bez problemu porozumiemy się nie tylko w języku niderlandzkim, ale także po angielsku, niemiecku czy francusku.

Dobre zarobki, ciekawe życie, przyjazna atmosfera i bezproblemowa komunikacja – nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na wyjazd do pracy w Holandii.