Dobry Styl > Porady > Zalety stosowania reklam na samochodach ciężarowych

Zalety stosowania reklam na samochodach ciężarowych

Data: 23.07.2018 Kategoria: Porady

„Reklama dźwignią handlu” – ta wytarta maksyma towarzyszy wszystkim przedsiębiorcom niezależnie od branży, profilu działalności i osiąganych sukcesów. Mnogość form promowania swojej firmy nie ułatwia wyboru właściwej. Jest jednak kilka niezawodnych, zawsze działających patentów, w które możemy bezpiecznie zainwestować, znacząco wpływając na rozpoznawalność naszej marki. Do takich niezawodnych metod należy zastosowanie plandek reklamowych, dzięki czemu każdy z samochodów ciężarowych znajdujących się w naszej flocie stanie się de facto mobilnym bannerem.

Sposób na dotarcie do klientów

Nawet najlepsza reklama nie wywoła pożądanego efektu jeżeli nie zostanie odpowiednio wyeksponowana i nie dotrze do odpowiednie grupy odbiorców. Zależeć powinno nam przede wszystkim na tym, by z reklamą naszej firmy zapoznali się jej potencjalni klienci. Łatwo zobrazować to na przykładzie reklam telewizyjnych, których producenci niejednokrotnie dostosowują swój przekaz do ramówki, a więc także przekroju demograficznego widzów oglądających dany program. W przerwach pomiędzy kreskówkami można wyświetlać reklamy zabawek, natomiast wieczorem dobrze sprawdzą się reklamy sprzętu gospodarstwa domowego lub narzędzi. Podobna zasada powinna obowiązywać w przypadku reklamowania każdej firmy transportowej.

Jeżeli zastosujemy profesjonalnie wyprodukowane plandeki reklamowe – które oferuje np. firma Erka – zapewniamy sobie osiągnięcie tego celu. W jaki sposób? Dojeżdżające do klientów samochody ciężarowe wyposażone w przyciągające oko plandeki dostarczają reklamę dokładnie tam, gdzie powinna się znaleźć. Firmy korzystające z usług naszego przedsiębiorstwa mogą dzięki temu znacznie lepiej je zapamiętać, polecając w swojej branży i tym samym zwiększając potencjalne zainteresowanie. Poza tym, osoby wystawione na widok tego typu reklamy nie czują, że obcują z formą marketingu – dojeżdżający na miejsce załadunku lub rozładunku samochód ciężarowy jest tam niezbędny, a przy okazji reklamuje także naszą firmę dokładnie tam, gdzie możemy znaleźć dla niej klientów. Stosując dobrze wykonane plandeki reklamowe trafiamy w dziesiątkę.

Stała ekspozycja

Oprócz tego, że reklamy na samochodach ciężarowych docierają dokładnie tam, gdzie najlepiej zadziałają, mają także inne zalety – stanowią formę stałej ekspozycji naszej marki niezależnie od tego, czy ciężarówka jest w trasie, na postoju czy u klientów. To jednorazowy, niezbyt duży wydatek powiązany z wymiernymi korzyściami. Plandeka reklamowa jest trwała, bardzo dobrze widoczna i przy tym użyteczna, bo plandekę i tak będziemy musieli zastosować – dobrze, aby miała dwojaką funkcję.