Dobry Styl > Porady > Zalety sztucznych choinek na pniu

Zalety sztucznych choinek na pniu

Data: 18.03.2018 Kategoria: Porady

Sztuczne choinki w ostatnich latach zaczynają wracać do łask klientów. Jednym z powodów zmiany gustu konsumentów jest bardzo duży wybór sztucznych drzewek, które swoim wyglądem niemal idealnie imitują swoje żywe odpowiedniki. Jednym z rozwiązań oferowanych przez czołowych producentów luksusowych sztucznych drzewek bożonarodzeniowych są niezwykle stylowe choinki na pniu.

Dlaczego decydujemy się na sztuczne choinki?

Sztuczne choinki są tak popularne wśród konsumentów przede wszystkim ze względu na wygodę ich użytkowania. Sztuczną choinkę cały czas mamy po prostu w domu i w momencie zbliżania się świąt Bożego Narodzenia, wystarczy tylko ją wyjąć z szafy lub schowka, rozłożyć, ewentualnie oczyścić z kurzu i od razu możemy ją ubierać. W przypadku żywych drzewek nie mamy takiego komfortu i najpierw musimy jeszcze pojechać na targ lub do sklepu, żeby wybrać idealnego chojaka. Przy tym nigdy nie mamy pewności, że żywe drzewko w naszym domu faktycznie będzie się dobrze prezentowało.

Drugą bardzo ważną zaletą współczesnych sztucznych choinek jest ich estetyka. Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z firmy Virpol, która oferuje swoim klientom bardzo duży wybór nowoczesnych sztucznych choinek, które są praktycznie nie do odróżnienia wyglądem od żywych drzewek: Dzisiejsze choinki różnią się od tych, jakie niektórzy z nas pamiętają jeszcze z czasów PRL-u. Dzisiejsze sztuczne drzewka wyglądają bardzo realistycznie, wręcz idealnie odwzorowują prawdziwe gatunki iglaków z całego świata.

Oczywiście warunkiem jest zakup choinki od renomowanego producenta. Te choinki, które możemy kupić w supermarketach, niestety bardzo często nadal przypominają drzewka z minionej epoki.

Sztuczne choinki na pniu

Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań oferowanych przez producentów sztucznych choinek są choinki na naturalnym pniu. Takie rozwiązanie sprawia, że nasze sztuczne drzewko jeszcze bardziej przypomina swoim wyglądem prawdziwego iglaka. Pieniek, do którego przeczepiona jest część drzewka z igliwiem, jest w 100 proc. naturalny. Każdy jest starannie wyselekcjonowany w taki sposób by był idealnie prosty i nie było na nim żadnych konarów.

Budowa takiej choinki jest bardzo prosta. Pieniek jest umieszczony w doniczce i unieruchomiony betonem. W jego wnętrzu jest wywiercona dziura, w którą wpuszczona jest korona choinki. Całość wygląda bardzo estetycznie i idealnie odwzorowuje wygląd żywej choinki w doniczce. Sztuczne choinki na pniu mają jeszcze jedną zaletę. Naturalny pieniek wnosi do domu prawdziwy zapach lasu, czyli element którego najbardziej brakuje w sztucznych choinkach miłośnikom prawdziwych drzewek.