Dobry Styl > Budowa i remont > Zalety tarasów drewnianych

Zalety tarasów drewnianych

Data: 07.06.2017 Kategoria: Budowa i remont

Drewniany taras zewnętrzny stanowi wspaniałe dopełnienie domu. Jego uroki odkrywa się wiosną i latem, kiedy można na nim spędzać długie wieczory. Sprawdźcie jakie są największe zalety tarasów wykonanych z drewna.

Piękny wygląd przede wszystkim

Taras z drewna ma wiele zalet, jednak jedną z najważniejszych są zdecydowanie walory estetyczne, które wpływają na ogólny wygląd całej przydomowej przestrzeni.

-Drewniane tarasy są przytulne i pozwalają domownikom czuć się naturalnie. Co więcej, świetnie komponują się ze wszystkimi rodzajami elewacji. Ilość rodzajów drewna, z którego można wykonać deski tarasowe może jednak znacznie utrudnić wybór, dlatego warto poznać cechy wszystkich interesujących was gatunków – radzi nasz rozmówca reprezentujący firmę Global Biznes.

Zalety drewnianych tarasów

Choć utrzymanie desek tarasowych nie należy do najłatwiejszych, to jednak wielu właścicieli domów, uwiedzionych przez ciepłą atmosferę jaką tworzą, decyduje się na pokrycie nimi swoich tarasów. Poza względami estetycznymi kierują się także wieloma zaletami drewna, dzięki którym świetnie sprawdza się ono jako budulec tarasu. Wśród nich warto wymienić:

  • wolne nagrzewanie się i wytracanie temperatury –  ważne odpowiednio w lecie i w chłodniejsze miesiące,
  • dobra amortyzacja upadków – cecha przydatna tam, gdzie mieszkają rodziny z dziećmi,
  • możliwość ułożenia posadzki z dużych elementów.

Jakie drewno wybrać

Taras drewniany wykonać można z:

  • desek świerkowych lub sosnowych (zaimpregnowanych ciśnieniowo),
  • desek podłogowych z drewna egzotycznego (bangkirai, massaranduba, tek),
  • desek dębowych (bejcowanych lub impregnowanych),
  • desek ryflowanych z drewna egzotycznego,
  • elementów tarasowych z deszczułek z drewna egzotycznego i krajowego.

Pamiętajcie, by po wyborze gatunku drewna upewnić się czy kupujecie drewno już zaimpregnowane, gotowe do użytku. Spytajcie również jakie prace konserwacyjne musicie wykonać w ciągu najbliższych lat, by deski nie straciły uroku, wymiarów, ani kształtów.