Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Zasłony we wzory. Przegląd propozycji

Zasłony we wzory. Przegląd propozycji

Data: 31.05.2019 Kategoria: Wystrój wnętrz

Zasłony we wzory nadają się zarówno do montowania na taśmach, jak i na karniszach. Zrobione z masywnej tkaniny, o średniej przepuszczalności światła, doskonale nadawać się będą do sypialni, gdzie stworzą miłą, przyjemną atmosferę. Odporne na działanie promieni UV, są także sprężyste i elastyczne, dzięki czemu łatwo je jest powiesić i założyć. Jakie wzory oferują sklepy z firanami?

Zasłony we wzory to produkty, które cechuje bogactwo wzorów oraz kolorów, które sprawiają, że z pewnością każdy znajdzie coś siebie. Szczególną popularnością cieszą się te we wzory kwiatowe. Maki, chabry i róże będą doskonałym pomysłem do salonu oraz pokoju gościnnego.

Materiał i produkcja

Omawiany rodzaj zasłon produkowany jest z lekkich, zwiewnych, półprzezroczystych tkanin, które posiadają grubszy splot, jak perkal, tiul oraz woal. Dzięki temu barwnik przenika w głąb tkaniny i kontrastuje z wielobarwną grafiką.

Wzory umieszczane są na zasłonach za pomocą druku cyfrowego, metodą sublimacji. Dzięki niej barwnik wsiąka głęboko w materiał, nie niszcząc go i zachowując jego świeżość, a sam wzór jest trwały i odporny na wielokrotne pranie.

Zasłony we wzory są niezwykle funkcjonalne; nie wymagają dodatkowych szlifów, takich jak na przykład marszcząca taśma. Najlepiej prezentują się na szelkach, przelotkach lub na żabkach.

Bogaty wybór zasłon we wzory znajdziemy w internetowym sklepie renomowanego Producenta Firan Polontex.

Zasłony we wzory. Przegląd propozycji

Do najczęściej stosowanych wzorów na firanach należą:

  • wzory geometryczne
  • motywy kwiatowe
  • motywy kuchenne
  • motywy bajkowe

Zasłony we wzory z motywami z bajek i baśni, a także Disneyowskich opowieści, to doskonałe rozwiązanie do pokojów dziecięcych. Bajkowi przyjaciele zabiorą nasze dziecko w świat magii i wyobraźni, a także pomogą zasnąć. Maluch, otoczony bajkowymi motywami, sympatycznymi zwierzętami oraz przyjacielskimi bohaterami z ulubionych kreskówek z pewnością z łatwością zaśnie.

Zasłony z motywami kwiatowymi to z kolei doskonałe rozwiązanie do salonów, urządzonych w stylu angielskim. Klasyczny wystrój pomieszczenia idealnie bowiem będzie komponował się z klasycznymi, tradycyjnymi meblami, a także tymi, utrzymanymi w stylu rustykalnym.

Jeśli natomiast pokój nasz lub naszego dziecka urządzony jest w nowoczesnym stylu, warto zainwestować w firany w geometryczne wzory. Będą doskonale komponowały się z współczesnymi meblami, tworząc idealną przestrzeń dla nastolatka.