Dobry Styl > Budowa i remont > Zastosowania przyssawek do szyb

Zastosowania przyssawek do szyb

Data: 23.01.2020 Kategoria: Budowa i remont

Transport szyb jest ogromnym wyzwaniem głównie z uwagi na strukturę szkła. Jego kruchość wymaga ogromnej ostrożności. Wystarczy jeden zły ruch, by surowiec został uszkodzony. Proces ten wymaga niezwykłej precyzji, co przy wzięciu pod uwagę ich delikatności oraz wysokiej wagi jest niezwykle trudne. Z pomocą przychodzą nowoczesne roboty szklarskie i przyssawki do szyb. Te elementy sprawdzają się głównie przy montażu przeszkleń o dużej powierzchni.

Przyssawki do szyb – co należy o nich wiedzieć?

Nowoczesne roboty wraz z przyssawkami ułatwiają sprawne i bezpieczne przemieszczanie szyb w różnych warunkach. Sprawdzają się one głównie podczas transportu szkła ciężkiego, w szczególności dużych tafli. Zapewniają one lżejsze i mniej problemowe manewrowanie ładunkiem, ale też ułatwiają ostateczną instalację, gdyż nie zajmują wiele miejsca. Przez wielu zwane robotami bądź mini żurawiami. Nie jest jednak ważna ich nazwa. Istotny jest za to fakt, że sprawdzają się w trudno dostępnych miejscach.

Możliwości wykorzystania sprzętu takiego jak Winlet 1000 wynikają z głównego ich elementu w postaci specjalistycznych przyssawek do szyb. Mocna konstrukcja, dobra nośność i stabilność to główne zalety rozwiązania. W trudnych sytuacjach sprawdzają się one w wersji próżniowej. Dzięki pompie i talerzom ssących jest wytwarzane podciśnienie, które zapewnia szczelne przylgnięcie powierzchni ssącej.

Gdzie można wykorzystać przyssawki do szkła?

Specjaliści z firmy MINI ŻURAWIE, która jest wyłącznym dystrybutorem manipulatorów Winlet na rynek polski, wyjaśniają, że znajdują one zastosowanie we wszystkich obszarach wymagających precyzyjnego transportu i montażu. Najczęściej jednak sprawdzają się w miejscach trudno dostępnych np. wąskich przejściach, windach czy na balkonach. Decydując się na wybór właściwych, należy zwrócić uwagę na ich udźwig i dostosowanie do wielkości oraz ciężkości przeszklonych elementów. Niewiele osób wie, że element ten można także wykorzystać w wielu innych obszarach. Przyssawki pozwalają na wykonanie prac z drewnem, betonem czy granitem. Ważne jest jednak stosowanie materiałów o odpowiedniej strukturze powierzchni.

Warto dodać, że gwarancja bezproblemowego transportu to nie jedyna zaleta. Przyssawki wpływają również na szybkość i łatwość wykonania prac, a co za tym idzie sprawność ich przebiegu. Sam ich zakup nie jest małym wydatkiem, ale warto w nie zainwestować. Specjaliści pracujący w branży szklarskiej zauważają, że korzystniejszy jest zakup i oczekiwanie na szybki zwrot kosztów niż ponoszenie opłat związanych z nieumyślnym uszkodzeniem szyb.