Dobry Styl > Wyposażenie > Zastosowanie dozowników łokciowych – nie tylko w szpitalach

Zastosowanie dozowników łokciowych – nie tylko w szpitalach

Data: 13.12.2021 Kategoria: Wyposażenie

Utrzymanie odpowiedniego poziomu higieny jest niezbędne do zachowania zdrowia i uniknięcia rozprzestrzeniania się zarazków. Jest to szczególne ważne w dzisiejszych czasach, kiedy dezynfekcja może skutecznie pomóc uniknąć zarażenia się niebezpiecznymi wirusami. Pomocne może okazać się wykorzystanie dozowników łokciowych. Sprawdź sam, jakie zastosowanie mają dozowniki łokciowe i gdzie się je stosuje.

W jakich miejscach najczęściej stosuje się dozowniki łokciowe?

Na rynku można dostać różne rodzaje dozowników, które różnią się między sobą wyglądem, ale też przeznaczeniem. Są one wykorzystywane w wielu miejscach publicznych i służą do usuwania szkodliwych bakterii. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się dozowniki łokciowe. Ich budowa umożliwia dozowanie płynu do dezynfekcji bez użycia rąk, a jedynie poprzez naciśnięcie podajnika łokciem.

Dozowniki łokciowe najczęściej są wykorzystywane w szpitalach, przychodniach, czy też innych placówkach medycznych. Są to miejsca silnie narażone na rozwój wirusów i bakterii, dlatego też dezynfekcja bez użycia rąk może skutecznie zmniejszyć ryzyko zarażenia. Często można je też spotkać w biurach, szkołach, czy też restauracjach.

Ten rodzaj dozowników popularny jest też w salonach kosmetycznych, salonach fryzjerskich, a nawet na siłowniach, gdzie regularna dezynfekcja jest niezbędna do zachowania odpowiedniego poziomu higieny. Decydując się na zakup dozowników łokciowych, warto skorzystać z usług sprawdzonej hurtowni, takiej jak na przykład Aseopaper. Oferuje ona także dozowniki do mydła oraz płyny dezynfekujące.

Jakie inne zastosowanie mają dozowniki łokciowe?

Dozowniki łokciowe służą nie tylko do dezynfekcji, ale można je też uzupełniać dowolnie wybranym preparatem. Ostatnio dużą popularność zyskują dozowniki łokciowe do mydła. Dzięki bezdotykowemu podajnikowi można znacznie zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się zarazków i zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom.

Dozowniki łokciowe do mydła charakteryzują się też dużą wygodą użytkowania i można je z łatwością uzupełniać dowolnym preparatem. Bezdotykowe dozowniki do mydła znajdują zastosowanie między innymi w hotelach, urzędach, czy też innych obiektach publicznych.

Warto dodać, że dozowniki łokciowe od firmy, takiej jak Aseopaper są najczęściej wykonywane ze stali nierdzewnej, co sprawia, że są odporne na korozję i zniszczenia. Co więcej, różnią się one między sobą objętością, dzięki czemu ich wielkość można dostosować do indywidualnych wymagań każdego klienta.