Dobry Styl > Wyposażenie > Zastosowanie stołów okrągłych

Zastosowanie stołów okrągłych

Data: 03.07.2017 Kategoria: Wyposażenie

W sklepach meblowych znaleźć można stoły nie tylko o różnych wymiarach, ale także kształtach. Do najpopularniejszych zaliczają się stoły kwadratowe i prostokątne, jednak coraz częściej spotkać można także stoły okrągłe, które zyskują wielu sympatyków. Sprawdźcie w jakich sytuacjach najlepiej sprawdzi się stół okrągły.

Symbolika okrągłego stołu

Okrągły stół ma długą tradycje i od dawna ma specjalne miejsce w naszej kulturze. W legendzie o Królu Arturze symbolizował braterstwo i równość, a w historii Polski zapisał się jako symbol porozumienia. Nic więc dziwnego, że wielu osobom tego typu stoły kojarzą się z momentami podniosłymi. Nie należy jednak zapominać o ich zaletach, które czynią je meblami bardzo funkcjonalnymi.

Przy okrągłych stołach zmieścić się może więcej osób, niż przy prostokątnych o tych samych wymiarach, dlatego często znaleźć można je w salach weselnych. Co ciekawe, można bez problemu ustawić przy nich nieparzystą liczbę krzeseł bez ryzyka, że będzie to źle wyglądało. Ponadto, wyglądają delikatniej i bardziej wytwornie, są także łatwiejsze do oświetlenia – wymienia nasz rozmówca reprezentujący firmę MEBLANT, producenta i dystrybutora mebli.

Stoły okrągłe są także wygodniejsze dla zasiadających przy nich gości, ponieważ w ich przypadku wszyscy zwróceni są twarzami do siebie, co znacznie ułatwia prowadzenie konwersacji. Są też bezpieczniejsze dla małych dzieci, dlatego coraz częściej znajdują miejsce w rodzinnych jadalniach.

Poza względami praktycznymi, stoły okrągłe wybierane są także z powodów estetycznych – nie tylko wyglądają elegancko, ale także nadają wnętrzu przytulności.

Zastosowanie

Stoły okrągłe to meble uniwersalne, które nadają się zarówno do restauracji i sal bankietowych, jak i do niewielkich jadalni w domach i mieszkaniach. Co więcej, mogą być świetną alternatywą dla tradycyjnych, prostokątnych stołów konferencyjnych.

Na okrągły stół powinien zdecydować się każdy, kto szuka eleganckiego mebla, przy którym nie tylko można wspólnie zjeść posiłek, ale także komfortowo prowadzić konwersację z rodziną, przyjaciółmi lub biznesowymi partnerami.

Podczas wybierania stołu okrągłego warto dopasować go do stylu pomieszczenia, w którym ma stanąć. Jeśli stół znaleźć ma się w jadalni, to warto decydować się na solidny, drewniany, który doda wnętrzu przytulności. W warunkach biurowych można postawić na bardziej nowoczesne meble, na przykład ze szklanym blatem.